3. Интер на осминафинал след измъчена победа над Твенте (видео)

Интер на осминафинал след измъчена победа над Твенте (видео)

Перфектен Николай Михайлов не спаси холандския шампион в Милано

Интер победи с минималното и измъчено 1:0 Твенте на Николай Михайлов и си осигури класиране в следващата фаза на Шампионската лига. Това бе първа победа за Рафа Бенитес и компания от 5 мача насам.

Намиращият се в супер криза тим на Рафа Бенитес измъкна победата като домакин на „Сан Сиро” след гол на Естебан Камбиасо в 55-ата минута.

През всичките 90 минути за холандския шампион на отлично ниво се представи българският вратар, който спаси няколко супер ситуации.

В другия мач от групата Тотнъм надигра без проблеми Вердер с 3:0 и така двата отбора се откъснаха с 10 точки на първите позиции в класирането, докато третият Твенте е с пет по-малко.

Мачът днес на „Джузепе Меаца” започна обещаващо за Интер. Още в 3-ата Уесли Снайдер бе изведен на стрелкова позиция, но пропусна. В 8-ата минута пък Станкович стреля на сантиметри над гредата. В 16-ата минута пък Уесли Снайдер тресна лявата греда след пряк свободен удар.

От този момент нататък обаче и гостите се окопитиха. Удари с глава на Браян Руис, Марк Янко, Лук де Йонг не намериха целта или бяха избити. Насер Чадили и Тео Янсен пък опитаха удари от далеч.

Втората част започна силно за Интер. Домакините в разстояние на няколко минути имаха възможност за втори гол, но Ето’о, Снайдер и Пандев пропуснаха изгодни положения. Така се стигна и до 55-ата минута на мача, когато все пак „нерадзурите” поведоха.  След центриране на Снайдер и рикошет в няколко защитници на Твенте, топката стигна до търсещия старата си форма Камбиасо, който с удар в долния ляв ъгъл от средата на наказателното поле направи безпомощен Ники Михайлов.

Последваха отново няколко много опасни атаки на нападатението на Интер, в които всеки път Михайлов бе перфектен. Отборът на Твенте пък нямаше никакви положения за гол. Все пак те можеха да изненадат много лошо своя противник в 74-ата минута, когато Дени Ландазаат удари напречната греда след далечен удар. Четири минути преди края и Тео Янсен пробва своя с удар извън пеналта, но ударът му бе неточен.

Така Интер все пак се класира за осминафиналите на Шампионската лига, а в последния кръг ще стане ясно на кое място ще се класира тимът.

Твенте пък почти сигурно ще продължи участието си в Лига Европа.

Интер - Твенте 1:0
1:0 Камбиасо (55)

Жълти картони: Лусио, Кордоба (Интер); Леугерс (Твенте);
Червени картони: няма;
Стадион: "Джузепе Меаца", 29466;
Рефер: Стефан Ланой;

Интер: Кастелаци, Кордоба, Лусио, Матераци, Санети, Станкович, Камбиасо, Биабиани (80-Сантон), Снайдер (87-Нванкво), Пандев (90-Бираги), Ето'о;

Твенте: Михайлов, Розалес, Висгерхоф, Дъглас, Льогерс (80-Бюйс), Брама, Де Йонг, Янсен, Руис, Янко (70-Ландзаат), Чадли;