3. Интер не успя да пречупи последния в Серия А (ВИДЕО)

Интер не успя да пречупи последния в Серия А (ВИДЕО)

Опашкарят Парма удържа хикса на "Джузепе Меаца"

Интер за седми пореден мач не успява да стигне до успеха, след като направи 1:1 на „Джузепе Меаца” срещу раздирания от финансови проблеми и последен в Серия А Парма. „Нерадзурите” поведоха в резултата в 25-ата минута след гол на Фреди Гуарин, но Парма успя да се върне в мача с гол на Лила. Интер окопира вратата на гостите през втората част, но така и не стигна до второ попадение.

Напълно очаквано домакините поеха инициативата още в първите минути на двубоя и подложиха на изпитание отбраната на Парма. Стражът на „дуковете” трябваше да се намесва решаващо в 15-ата минута след опасен удар на Шакири, но десет минути по-късно нямаше възможност да реагира при удара на Фреди Гуарин, който даде преднина на „нерадзурите”. Колумбиецът отправи плътен удар към вратата, топката се отклони в гърба на Маури и заблуди Миранте, който не успя да реагира и Интер поведе в резултата.

В 42-ата Георге Пушкаш засече с глава центриране на Паласио, но топката премина встрани от вратата.

Минута преди края на редовните 45 гостите стигнаха до изравняващо попадение. Силвестре Варела напредна отдясно и прати топката в наказателното поле на Интер, където Анди Лила с блестящ удар с глава заби топката в далечния ъгъл на вратата пазена от Ханданович, възстановявайки равенството.

Интер положи големи усилия да вкара второ попадение след почивката, но отбраната на „дуковете” успя да се справи с натиска на домакините.

Ковачич засече с глава центриране на Жуан в 53-ата, но не намери целта, а Брозович също не показа достатъчна прецизност, шутирайки встрани от вратата в 65-ата.

Пропуските пред Миранте продължиха, а Парма опитваше да отвърне с контраигра, но прекалено плахо.

Паласио разочарова феновете на „Джузепе Меаца”, шутирайки встрани от десния страничен стълб в 69-ата, а Ранокия пропиля страхотна възможност за „нерадзурите”, като вместо да подаде в 82-ата предпочете да нанесе анемичен удар с глава, който не затрудни Миранте.

Парма успя да удържи резултата, като по този начин добави точка към актива си, но е почти невъзможно да излезе от зоната на изпадащите, оставайки на 16 точки под спасителната линия.

Интер зае 9-ата позиция с 38 точки, като тимът на Роберто Манчини записа седми пореден мач от всички турнири, в който не успя да стигне до победа.

1:2 Пиния (’74)

Червени картони в 90-ата минута за Пиния (Аталанта) и Баша (Торино)

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите