3. Интер отново победен (+ВИДЕО)

Интер отново победен (+ВИДЕО)

Сасуоло постигна първата си победа над Интер в историята, побеждавайки ги с 3:1 в страстен мач с два червени картона и два великолепни гола. Двубоят бе от програмата на 21-ия кръг на Серия А.

Късен гол на Мауро Икарди даде минимална надежда на „нерадзурите” за 1:2, но Доменико Беради реализира дузпа в добавеното време, за да донесе драматична, но заслужена победа за домакините. Интер пък допусна втора поредна загуба в Серия А.

Само една точка разделяше двата отбора преди сблъсъка им на стадион „Мапей”. Роберто Манчини чувстваше напрежение след само 1 точка от два мача, включително домакинска загуба от Торино. Той напълно преработи защитата, като Хуан Хесус, Данило Д’Амброзио бяха наказани, Юто Нагатомо, Марко Андреоли, Уго Кампанаро и Джонатан бяха контузени. Франческо Асерби и Антонио Флоро Флорен изтърпяваха наказания за домакините.

Интер се надяваше да се върне на успешния път, но изостана с два гола до първия половин час. Симоне Заза и Никола Сансоне вкараха за Сасуоло. Голът на първия падна след изумителен удар в горния ляв ъгъл. В четири мача това бе първото попадение на Сасуоло изобщо срещу Интер. Попадението на Сансоне също беше невероятно, отново от малък ъгъл с яростен шут.

През второто полувреме Интер натисна, като новото попълнение Джердан Шакири тресна греда в 64-ата минута.

Марсело Брозович направи своя дебют за Интер и шест минути след появата си центрира за Дого на задната греда, но Консигли направи страхотно спасяване. Георге Пушкаш също стана от пейката за своя дебют в Серия А и за 60 секунди принуди Консигли да прави ново отчаяно спасяване.

Емануеле Теранова от Сасуоло трябваше да напуска със сериозна контузия.

Мауро Икарди даде надежда за равенство с гол в 83-ата минута след подарък от Франческо Мананели. След това Сансоне беше изгонен и Интер се хвърли, но Донкор също видя червения цвят за поваляне на Заза в наказателното поле (втори жълт картон) и Беради не сгреши срещу Ханданович.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите