3. Интер с трудна победа срещу Парма, Божинов с 10 минути игра

Интер с трудна победа срещу Парма, Божинов с 10 минути игра

„Нерадзурите” отново не бяха убедителни пред собствена публика, но класата на нападателите си каза думата

Шампионът Интер постигна трудна победа с 2:0 при домакинството си на новака Парма от третия кръг на италианската Серия „А”. „Нерадзурите” отново не показаха убедителна игра пред собствена публика, но в крайна сметка класата на Ето’о и Милито се оказа достатъчна за Моуриньо и компания да се сдобият с нови три точки. Българинът в състава на Парма Валери Божинов се появи в игра 10 минути преди края на мача, но не успя да помогне на своя тим да вземе нещо от гостуването си на „Сан Сиро”.

Домакините от Интер започнаха по-добре мача и още в 7-ата минута можеха да поведат в резултата, но опасен удар на Ето’о бе блокиран в последния момент от Кристиан Панучи. Малко по-късно пък стражът на Парма Миранте отрази със сетни усилия мощен удар на Уесли Снайдер. Гостите предимно се защитаваха в началните минути и разчитаха на контраатаки. Интер пък упражни силен натиск, но отбраната на „дуковете” се справи с атаките на „нерадзурите”.

До края на полувремето обаче Интер така и не стигна до нещо по-опасно пред вратата на Миранте. Санети, Снайер и Ето’о опитаха далечни удари, но без успех. Парма пък откровено играеше за 0:0 и успя да постигне своята цел за първите 45 минути.

През втората част Моуриньо пусна в игра Марио Балотели на мястото на Тиаго Мота и така „нерадзурите” заиграха с трима в атака. Това се отрази добре на тяхната игра, но в същото време отвори и много пространства за играчите на Парма. В 50-ата минута Балотели направи хубав пробив, стреля опасно с десния крак, Миранте отрази, а Милито бе неточен при добавката.

Интер продължи да атакува, но Ето’о и Милито така и не се озоваваха на чисти голови позиции. За сметка на това Парма леко се поотвори и можеше да поведе в резултата в 66-ата минута, когато Биаблани навърза почти целия тим на Интер, премина и покрай вратаря Жулио Сезар, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 71-ата минута, когато геният на Самуел Ето’о каза тежката си дума. Камерунецът пое топката в наказателното поле, нагласи я на десния си крак и с хубав удар я прати в горния ъгъл на Миранте за 1:0. Секунди по-късно Снайдер можеше да направи 2:0 след хубав пас на Балотели, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни стража на гостите.

В последните минути в игра за Парма се появи и Валери Божинов, „дуковете” се отвориха в търсенето на изравнителен гол и това отвори пространства за нападателите на Интер, които моментално се възползваха. В 89-ата минута Диего Милито получи една висока топка в наказателното поле, овладя на гърди и с техничен удар с десния крак прати коженото кълбо зад Миранте за 2:0, с което сложи и точка на спора. „Нерадзурите” можеха да стигнат и до трето попадение в добавеното време, след като Марио Балотели излезе очи в очи със стража на Парма, но се замота и в крайна сметка му подари топката.

Така с тази победа Интер събра 7 точки в своя актив и се изкачи на 3-та позиция, на 2 от безпогрешните до момента Ювентус и Сампдория. Парма пък остана 9-и с 4 точки в актива си.

Интер – Парма 2:0

1:0 Ето’о 71’
2:0 Милито 89’

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Сантон, Санети, Мота (Балотели 47’), Виера (Мунтари 71’), Снайдер (Кхрин 79’), Милито, Ето’о

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Парма: Миранте, Закардо (Аморузо 77’), Лукарели, Пачи, Панучи, Дзенони, Галопа (Ланзафаме 56’), Марига, Мороне, Биаблани, Палоски (Божинов 80’)

Старши треньор: Франческо Гуидолин

Жълти картони: Мота, Виера (Интер), Галопа (Парма)

Съдия: Роберто Розети

Стадион: „Сан Сиро”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1