Интер се развихри и отнесе Удинезе с 4:0 (ВИДЕО)

"Нерадзурите" запазиха лидерската позиция в Серия А

Интер за пореден път доказа, че е основният фаворит за титлата в Серия А този сезон, след като разби с 4:0 Удинезе при домакинството си на "Джузепе Меаца".

В 22-рата минута Тюрам получи възможност да стреля с глава, ала го направи неточно. Три минути след това Хакан Чалханоолу също се отчете с пропуск. В 32-рата минута Мхитарян също не намери целта. Минута по-късно Лаутаро поиска дузпа за нарушение на Неуен Перес срещу него и след дълга проверка с ВАР я получи. Чалханоолу се нагърби с изпълнението от бялата точка и за пореден път беше безгрешен за 1:0.

Oще в 42-рата минута Федерико Димарко се разписа с прецизен удар след подаване именно на Чалханоолу.Този гол още повече вдъхнови домакините, които само две минути по-късно направиха преднината си още по-голяма. Тогава страхотна асистенция на Мхитарян позволи на Тюрам просто да добута топката в противниковата врата за третото попадение в двубоя. В оставащото време до почивката Лаутаро също можеше да добави името си сред голмайсторите, но неговият удар мина покрай вратата.

Първите два пропуска за втората част отидоха на сметката на Мартин Пайеро при две последователни атаки на гостите. В 68-ата минута Ян Зомер отрази далечен шут на влезлия от пейката Санди Ловрич, а Лука от добавка прати топката в мрежата на "нерадзурите", но беше вдигнат флаг за негова засада. В 72-рата минута резервата Карлос Аугусто стреля с глава при центриране от фал, но с това прати топката в ръцете на Силвестри. Фриуланите отговориха също с удар с глава на Перес след корнер, но топката мина покрай вратата.

В 84-та минута Лаутаро Мартинес също се разписа след отличен изстрел извън наказателното поле, с което покачи головете си за сезона в първенството до 14.