3. Интер се развихри срещу Беневенто и отново е на ръка разстояние от Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Нерадзурите" победиха с 4:0 "вещиците" на "Джузепе Меаца"

Вторият в Серия А Интер победи категорично с 4:0 Беневенто в късния мач от съботната програма на италианския елит.

"Нерадзурите" имаха нужда от автогол, за да започнат акцията си, а другите три гола добавиха Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку на два пъти.

В шестата минута Кристиан Ериксен центрира от свободен удар в близост до тъчлинията, а Рикардо Импрота не успя да избегне топката и след контакт в крака му, тя се отклони в собствената му врата по неспасяем начин - 1:0.

В 48-ата минута Ериксен шутира с левия крак от средна дистанция, коженото кълбо рикошира в съперников играч и чукна лявата греда.

9 минути след това Лаутаро Мартинес вкара десетия си гол през сезона. Галярдини подаде на аржентинеца, който бе с гръб към вратата, но се обърна технично и светкавично простреля Монтипо за 2:0.

В 67-ата минута Монтипо сбърка с изнасянето на топката, след като Мартинес пресече пас напред, гаучото подаде на Лукаку, който моментално отправи техничен изстрел по земя и покачи на 3:0.

В 75-ата минута центриране на Ериксен от корнер бе засечено с глава от Хакими, но топката му дойде зад тялото и контактът с топката не бе достатъчно прецизен.

120 секунди по-късно отново Кристиан Ериксен изпълни ъглов удар и пробва да изненада вратаря на "вещиците" с директен удар, но удари напречната греда.

Моменти след това Алексис Санчес видя непокрития Лукаку в пеналтерията и без да се замисля го намери с изключително прецизен пас, а белгийският таран мигновено стреля в десния ъгъл на Монтипо за 4:0.

С този успех възпитаниците на Антонио Конте се приближиха на две точки от водача Милан, който е с 46.

„Вещиците“ от своя страна остават с 22 пункта на 12 място.