3. Интер се спаси срещу Рубин след гол в продължението (ВИДЕО)

Интер се спаси срещу Рубин след гол в продължението (ВИДЕО)

Партизан и Нефтчи завършиха при нулево равенство, Иван Иванов с цял мач за сръбския тим

Интер и Рубин (Казан) завършиха наравно 2:2 в мач от група „Н” на Лига Европа. Двубоят се игра на стадион „Джузепе Меаца” в Милано, а на почивката на мача резултатът бе 1:1, след като първо руският тим достигна до попадение, но след това Интер успя да изравни. В 84-ата минута Рубин поведе с 2:1 и бе много близко до спечелването на трите точки, но в продължението на мача „нерадзурите” се добраха до гол за 2:2 и така мачът завърши наравно.

Още в 3-ата минута Антонио Касано можеше да се разпише за домакините, след като изпълни пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на Рубин, но вратарят на гостите Сергей Рижиков отрази изстрела на италианеца. Малко след тази ситуация руският тим имаше шанс да открие резултата след удар на Рондон, но вратарят Самир Ханданович улови кълбото.

В 17-ата минута Рубин получи правото да изпълни дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Джонатан срещу Карадениц в наказателното поле на „нерадзурите”. Зад топката застана Бибрас Начо, а Самир Ханданович отрази изстрела му, но след това кълбото бе довкарано в мрежата на домакините от Александър Рязанцев и по този начин резултатът стана 1:0 в полза на руския тим.

Последваха интересни ситуации и пред двете врати – Роман Еременко се отчете с пропуск за гостите, а Джонатан пропиля възможност да се разпише за Интер. Така се стигна до 39-ата минута, когато равенството бе възстановено. Автор на попадението за 1:1 бе Марко Ливая, който се разписа с глава от няколко метра.

Интер започна по-активно през втората част и с пропуски за домакините се отчетоха Валтер Гаргано, Марко Ливая и Хавиер Санети. Постепенно и Рубин създаде няколко интересни ситуации пред Самир Ханданович – Александър Рязанцев и Салваторе Бочети обаче не успяха да реализират добри положения за гостите. Последваха и пропуски на Начо, Карадениц и Еременко, а за Интер Гуарин и Коутиньо не бяха точни при завършващия удар.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Рондон отбеляза втори гол във вратата на „нерадзурите”. Нападателят преодоля Ханданович със силен изстрел, пращайки топката в мрежата му и правейки резултата 2:1 в полза на своя тим.

До края на двубоя Интер се опита да достигне до равенството и все пак успя да реализира втори гол в продължението на мача. Автор на второто попадение за домакините бе Нагатомо. Така срещата завърши при резултат 2:2.

В другия двубой от групата Партизан (Белград) и Нефтчи (Баку) завършиха сблъсъка помежду им при нулево равенство.

Цял мач за домакините от Партизан изигра българският бранител Иван Иванов.

Така и двата мача от група „Н” завършиха без победител. След изиграването на първите срещи от групата първото и второто място са заемани от Рубин (Казан) и Интер.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи