3. Интер сгази Парма в голов трилър – 5:2 (видео)

Интер сгази Парма в голов трилър – 5:2 (видео)

Божинов влезе като резерва в 73-ата минута за „дуковете”

Шампионът Интер записа първа победа от 5 мача в Серия „А”, след като разби тима на Парма с 5:2. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и бе от програмата на 14-ия кръг на Калчото. Българският национал Валери Божинов се появи като резерва за „дуковете” в 73-ата минута, когато замени Джовинко.

Иначе двубоят започна по страхотен начин за гостите, които откриха резултата още в 4-та минута, когато Анджело центрира добре отдясно, Креспо изпревари Матераци и с техничен удар прокара топката зад Кастелаци – 1:0.

След гола „дуковете” продължиха да стоят по-добре на терена и в 7-та минута Креспо бе близо до втори гол, ала ударът му не намери очертанията на вратата на шампионите. 5 минути по-късно Кандрева шутира опасно, но Кастелаци спаси, а секунди по-късно пак Кандева стреля, и пак стражът на „нерадзурите” се намеси.

Интер пък се събуди в 18-ата минута, когато Станкович изравни с изстрел от границата на наказателното поле, който рикошира в крак на бранител на Парма и влезе в мрежата на гостите.

Няколко секунди по-късно Биабиани намери Станкович на същата позиция, сърбинът шутира отново, кълбото пак се отклони в защитник на „дуковете” и за втори път влезе в мрежата на Миранте – 2:1.

Само 4 минути по-късно „нерадзурите” вече водеха с 3:1, след като Снайдер центрира за Камбиасо, който от няколко метра не сбърка, вкарвайки гол във втори пореден мач.

След това попадение гостите отново се надигнаха и в 36-ата минута Матераци подари топката на Креспо на границата на наказателното поле, ветеранът шутира към долния десен ъгъл на Кастелаци и върна Парма отново в мача – 2:3.

До края на полувремето „дуковете” натискаха здраво, но пропуски направиха Креспо и Джовинко.

Втората част също стартира с по-добра игра на гостите и пропуск на Креспо в началните минути. В 52-ата пък Анджело стреля опасно към Кастелаци, ала шутът му срещна дясната греда на вратата на Интер.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Пандев намери Мота на добра позиция, а вторият не сбърка за 4:2. Крайното 5:2 оформи Станкович в 75-ата минута, след като получи много хубав пас от Снайдер и с премерен удар вкара третия си гол в мача.

След тази победа Интер се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 23 точки. Гостите от Парма пък са 14-и с 15 пункта.

Интер – Парма 5:2