3. ИНТРИГАТА Е ЖИВА! Леванте шокира лидера Атлетико (Мадрид) и върна надеждите на Барса и Реал (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" се изложиха у дома срещу своя опонент

За втори път в рамките на няколко дни Атлетико Мадрид се издъни срещу Леванте, с което интригата за титлата в Ла Лига се завърна с пълна сила. Днес лидерът загуби с 0:2 като домакин и разликата с Реал Мадрид остава 6 точки, но вече при равен брой двубои. Ако тази вечер тимът на Зинедин Зидан надвие Валядолид, ще съкрати изоставането си до само 3 пункта, а след три кръга предстои и директен сблъсък между двата тима. Барселона също е обратно в играта, защото е на 9 точки, но и със среща по-малко.

В сряда Атлетико беше завършил 1:1 с Леванте като гост, което подсказа, че “жабчетата” са способни на изненади. Преди три седмици те спечелиха и с 2:1 над Реал в Мадрид.

Поражението сега е едва второ за отбора на Диего Симеоне от началото на сезона в Ла Лига и първо на “Уанда Метрополитано”, като другото е от “лос меренгес” през есента. “Дюшекчиите” нямаха никакъв късмет, защото отправиха близо 30 удара към вратата и дори удариха една греда, а Леванте стигна до два гола с единствените си два удара в очертанията.

Хосе Луис Моралес реализира за 1:0 в 30-ата минута, а вторият гол дойде дълбоко в добавеното време на второто полувреме, когато вратарят на Атлетико Ян Облак се беше включил в атака. Топката попадна у Хорхе де Фрутос, който на празна врата беше точен за 2:0. Домакините искаха дузпа за нарушение срещу Облак секунди преди попадението, но съдиите не видяха такава.

Луис Суарес поведе атаката на лидера, като Чоло пак заложи на схема с трима централни защитници. В течение на мача дебют за тима записа новият нападател Муса Дембеле.

Леванте можеше да излезе напред още в 8-ата минута, когато Моралес излезе сам срещу Облак, но не уцели вратата. Капитанът на гостите все пак успя да вкара след половин час.

Всичко най-интересно обаче беше пред вратата на гостите. Суарес удари греда в 58-ата от фал, а две минути по-късно заради негово нарушение в атака попадение на Анхел Корея не беше признато. Веднъж и Жоао Феликс пропусна сам срещу стража на съперника.