3. Инвърнес разби мечтите на Селтик за требъл

Инвърнес разби мечтите на Селтик за требъл

Александър Тонев влезе като резерва преди продълженията, но Селтик загуби с 2:3

Александър Тонев влезе като резерва в края на редовното време и игра през двете продължения по 15 минути, но неговият Селтик отпадна по драматичен начин от Инвърнес след 2:3 във втория полуфинал за Купата на Шотландия. Така мечтите на отбора на Тонев за требъл бяха разбити.

Инвърнес никога в историята си досега не бе стигал до финала в турнира и „детелините” бяха абсолютен фаворит преди мача. Тонев остана на пейката, а Селтик поведе в 18-ата минута, когато Върджил ван Дайк изпълни отлично пряк свободен удар над стената и матира вратаря с помощта на лявата греда.

Преди почивката съдиите направиха фрапантна грешка. Вратарят на Инвърнес излезе, за да направи добро спасяване, Лий Грифитс стреля към опразнената врата и пред голлинията Мийкингс изби с ръка, което незнайно как остана незабелязано от всички съдии, включително и допълнителния на голлинията.

Играчите на Селтик протестираха без успех, а целият мач се обърна с глава нагоре в началото на втората част. Тогава стражът на „детелините” Крейг Гордън спъна Марли Уоткинс и последва дузпа с червен картон. На вратата застана Лукаш Залуска и първата му работа бе да вади топката от мрежата си, защото Грег Танси не трепна и му вкара за 1:1.

С 10 души Селтик предимно се бранеше до края на редовното време, а малко преди мачът да влезе в продължения Крис Комънс се контузи и на негово място влезе Александър Тонев.

Инвърнес отново поведе в първите 15 добавени минути. Уоткинс свали с бедрото си центриране на Шини за Едуард Офере, който от 20-ина метра направи 2:1.

Селтик не се беше предал и имаше голяма доза късмет, за да изравни в 103-ата минута.  Появилият се в 98-ата минута Джон Гуидети стреля от пряк свободен удар, топката отскочи от чим точно пред вратаря и мина над него за 2:2.

117-ата минута се оказа фатална и този път окончателно за „детелните”. Крайният бранител Шини настигна пас на Ник Рос и насочи успоредно на вратата, а на втора греда Дейвид Рейвън протегна крак и от маък ъгъл засече за 3:2 и Селтик бе изхвърлен от Купата на Шотландия.

Във финала на 30 май Инвърнес ще спори за троефея с Фолкърк.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни