3. Ирландия ще спира Франция за световното

Ирландия ще спира Франция за световното

„Вулканът от 82 хиляди крещящи ирландци, не е точно това, от което Франция имаше нужда в този момент”

Италианският наставник на Ирландия постигна забележителни резултати с тима си. След като „детелините” завършиха четвърти в групата си под Брайън Кер за Мондиал 2006, а след това трети при Стив Стоунтън през 2008 г. Трап най-сетне успя да заформи боеспособен състав с реален шанс за успешно представяне на баражите, след предишни загуби от Холандия, Белгия и Турция на последното препятствие от квалификациите.

Въпреки всичко Ирландия все още прилична на себе си. Ирландците не могат да пазят преднината си. Както показаха и срещу българските национали  „детелините” имат навика да губят опропастяват головия си аванс с лекота.

Положението във Франция също не е особено цветущо. Кампанията на „петлите” започна със загуба във Виена. Колебанието ще играе голяма роля при тежкото гостуване на негостоприемния „Кроук Парк” тази вечер.

„Зеленият ад” определено е притеснил медиите във Франция, който споделиха единодушното мнение, че „вулканът от 82 хиляди крещящи ирландци, не е точно това, от което Франция имаше нужда в този момент”.

Победа срещу Кипър и комфортни равенства срещу Италия и Черна гора осигуриха на Ирландия второто място пред България, докато Франция достигна баражите след победи над Фарьорските острови и неубедителни равенства от 1:1 у дома срещу Румъния и  като гост на Сърбия.

Трапатони няма проблеми с контузени или отсъстващи футболисти. Единствените въпроси пред специалиста ще бъдат – кой ще играе по крилата. Вероятно Стивън Хънт и Ейдън Макгийди ще бъдат заменени за сметка на Деймиън Дъф и впечтлилия в мачовете срещу ЮАР и Италия Лиъм Лорънс.

Раймон Доменек има далеч по-сериозни проблеми. Франк Рибери пропусна мачовете през октомври и няма да бъде на линия за днешното гостуване. Самир Насри не бе записал достатъчно минути за Арсенал и също остана извън състава. Гаел Клиши е с контузия в гърба, но Абу Диаби ще бъде на линия въпреки нежеланието на Арсен Венгер.

Проблемни са и нападателите Жереми Тулалан, който е спиран от клубния си наставник Клод Пюел, докато под въпрос с контузия от четвъртък е голаджията Андре Пиер Жиняк.

Вероятни стартови състави:

Ирландия: Гивън, О’Шей, Сейнт Леджър, Дън, Килбан, Уилън, Андрюс, Лорънс, Дъф, Кийн, Дойл;

Франция: Лорис, Саня, Галас, Абидал, Евра, А. Диара, Л. Диара, Гову, Гуркюф, Анри, Анелка;

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"