3. Испания обърна Чехия и стана европейски шампион за пети път

Испания обърна Чехия и стана европейски шампион за пети път

Иберийците надвиха Чехия с 3:2 след продължения в изключително драматичен мач

Младежкият национален отбор на Испания (до 19г.) спечели петата  си европейска титла след труден успех над връстниците си от Чехия с 3:2 след продължения.

Първото полувреме на срещата премина без голове и без много опасни положения пред двете врати, но в 52-ата минута Крейчи откри резултата за Чехия.

Само 5 минути преди края на редовното време обаче, „Ла фурия” изравни с гол на Ауртенече, който прати двубоя в продължения.

В допълнителните 30 минути Чехия отново поведе с гол на Патрик Лача в 97-ата минута, но испанците не се предадоха и изравниха.

Този път голмайстор бе нападателят на Валенсия Пако Алкасер, разписал се в 108-ата минута. Крайният успех и европейската титла на Испания донесе именно Алкасер, който вкара победния гол в 115-ата минута.

Така Испания се приближи на четири титли от европейски първенства в тази възрастова група до рекорда Англия, който има 9 отличия.

Голмайстор на турнира пък стана стрелецът на Реал (Мадрид) Алваро Мората от състава на шампионите със своите 6 попадения.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион