3. Испания с мъчно 3:1 над Литва на „нивата” в Каунас (видео)

Испания с мъчно 3:1 над Литва на „нивата” в Каунас (видео)

Шави с гол в 101-ия си мач за „Ла Фурия”

Световният и европейски шампион – Испания, направи нова важна крачка към класиране за Евро 2012, след като днес се наложи изключително трудно с 3:1 над тима на Литва. Срещата се игра на стадион „Степонас Дариус и Стасис Хиренас” в Каунас и бе от програмата на квалификационна група „I”.

Теренът на стадиона бе изключително лош, каквито бяха и първоначалните очаквания на испанците и това разбираемо им създаде сериозни трудности, с оглед на техничната им игра. Халфът на Барселона Шави пък изнесе поредния си спектакъл, като дори се разписа в своя мач номер 101 за „Ла Фурия”.

Двубоят започна с натиск на испанците и пропуски в началото на Вия и Касорла. Така се стигна до 18-ата минута, когато Вия намери Шави в наказателното поле, а халфът с хладнокръвен изстрел изведе световните шампиони напред в резултата.

След попадението домакините опитаха да натиснат съперника си, но Чеснаускис и Миндаугас изтърваха по едно изгодно положение за литовците. Въпреки по-добрата игра на гостите обаче, си личеше, че те имат сериозен проблем с адаптацията към тревното покритие.

До края на първата част нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Испания.

Втората част стартира с неточни удари на Алонсо и Йоренте, а в 57-ата минута Станкевичиус попари „ла фурия роха”, изравнявайки статуквото.

След гола Висенте дел Боске даде мигновени напътствия за атака и гостите притиснаха Литва в нейната половина. С неточни удари се отчетоха Алонсо, Мата и Йоренте, преди да се стигне до 70-ата минута, когато Кижанскас си отбеляза злощастен автогол за 1:2.

До края на двубоя имаше време и за още едно попадение за испанците, което падна в 84-ата минута, когато Силва намери Мата на добра позиция, а стрелецът на Валенсия не се поколеба, оформяйки крайното 3:1.

След успеха Испания остава еднолично начело в група „I” с актив от 15 точки, на 6 пред 2-ия Чехия. Домакините от Литва пък са 4-и с 4 пункта.

Литва – Испания 1:3

0:1 Шави 18’
1:1 Станкевичиус 57’
1:2 Кижанкас 70’ а.г.
1:3 Мата 84’

Испания: Касияс, Албиол, Арбелоа, Пике (Рамос 89’), Ираола, Алонсо, Шави, Мартинес, Касорла (Мата 67’), Вия (Силва 54’), Йоренте

Жълти картони: Няма

Стадион: „Степонас Дариус и Стасис Хиренас”

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1