3. Испания сломи Македония, Италия отнесе Лихтенщайн - 4:0 и в двата мача (ВИДЕО)

Испания сломи Македония, Италия отнесе Лихтенщайн - 4:0 и в двата мача (ВИДЕО)

Израел се наложи над 9 от Албания и е на точка от първите две места

Испания победи Македония в среща от група G от световните квалификации. Двубоят, който се проведе в Гранада, завърши при резултат 4:0. С този успех отборът на Хулен Лопетеги събра 10 точки и запази първото си място.

„Ла Фурия” владееше повече топката – 73% от игровото време, и можеше да се поздрави с по-изразителна победа. Въпреки това, македонците имаха своите шансове за гол, като на няколко пъти Давид Де Хея трябваше да се намесва решително.

Те можеха да открият резултата още в петата минута, когато Велковски се възползва от грешка в защитата и с глава отправи опасен удар от близо, но стражът на Манчестър Юнайтед бе на мястото си. В 19-ата минута пред Паднев се откри отлична възможност да попари домакините. Той засече с глава след центриране от ъглов, но прати топката опасно близо покрай дясната греда.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Велкоски си вкара меко казано нещастен автогол. Карвахал центрира в наказателното поле и там футболистът с номер 14 без да разбере какво точно се случи прати топката във вратата си със задната част на главата си.

Витоло удвои в началото на второто полувреме. Той се разписа с глава с удар от 2-3 метра след пас на Давид Силва.

Испания продължи да доминира на терена и в заключителните минути съкруши съперника си с два бързи гола. В 84-ата минута Монреал вкара красив гол с шут от въздуха след асистенция на Карвахал. Минута след това Ариц Адуриц завърши бърза атака успешно. Давид Силва го намери в наказателното поле напълно сам и нападателят не сгреши.

В другия мач от групата Италия победи със същия резултат Лихтенщайн. И четирите гола за „скуадрата” паднаха през първото полувреме. Италианците вкараха 4 през първото полувреме за последно през 1987 г. при победата над Малта в квалификация за европейско.

Голмайстори станаха Андреа Белоти, който бе точен на два пъти, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева.

Италия е на второто място в група G с 10 точки. Литхенщайн и Македония са на последните две места без спечелени точки.

Израел победи Албания с 3:0 и е само на точка от първите две места. Срещата предложи много емоции и спорни моменти. Домакините завършиха мача с девет души след червени картони на Берат Джимсити и Етрит Бериша съответно в 17-ата и 55-ата минути. И при двете ситуации при картоните бяха отсъдени дузпи за гостите.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не