3. Италианската машина на Манчини не се спря и в Босна! (СНИМКИ)

Италианската машина на Манчини не се спря и в Босна! (СНИМКИ)

Италия постигна девета победа от девет мача в група J

Националният отбор на Италия продължи доминацията си в група J от квалификациите за Евро 2020, след като победи категорично с 3:0 Босна и Херцеговина като гост.

"Скуадрата" си гарантира място на европейското първенство още преди днешния мач, но това не попречи на машината на Роберто Манчини да запише девети пореден успех от девет мача в групата, както и общо 13-ти пореден мач без загуба. Последното поражение на италианците е повече от година назад, когато загубиха с 0:1 от Португалия в Лигата на нациите.

Днес Манчини реши да заложи на по-експериментален състав, давайки възможност за изява на по-младите си футболисти. Така титуляри започнаха Барела, Тонали, Белоти, Емерсон.

Това обаче не попречи на гостите да покажат познатата досега отлична игра и в 21-та минута те откриха след попадение на  Франческо Ачерби, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране.

В 37-та минута Белоти намери точно Флоренци и футболистът на Рома покачи за 2:0.

Малко след почивката Белоти записа и гол на сметката си, след отлично подаване на Николо Барела, който пък завърши с две асистенции днешния мач.

До края на срещата на няколко пъти Бернардески беше близо до четвърти гол във вратата на Босна, но ударите му бяха неточни.

Така Италия продължава да е безапелационен лидер в групата с 27 точки, следвана от Финландия с 18, чието класиране за Евро 2020 отвори пътя и на нашия национален отбор да се бори за място сред най-големите догодина чрез баражи.

Рома реши съдбата на Юрич

Старши треньорът на Рома Иван Юрич е пред уволнение след серията слаби резултати и болезненото 1:5 от Фиорентина

Сензационен обрат! Винисиус няма да пътува за церемонията за "Златната топка"