3. Италия изпусна еврошампиона Испания след съдийска грешка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италия изпусна еврошампиона Испания след съдийска грешка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Адурис вкара първия си гол за "Ла Фурия" на 35 години след засада за 1:1

С първия гол на 35-годишния Ариц Адурис с националната фланелка европейският шампион Испания измъкна 1:1 срещу Италия в контрола на пълния стадион в Удине, която бе повторение  на финала от Евро 2012, когато „Ла Фурия” помете съперника с 4:0. Резервата Лоренсо Инсиние даде аванс на Италия в 67-ата минута, но само три минути по-късно Адруиц изравни след засада, която не бе маркирана.

„Адзурите” бяха без ключови фигури като Киелини, Бардзали, Маркизио, Верати и Пирло, а и направилия фурор в САЩ Джовинко. Конте заложи на нова схема 3-4-3 и повика Тиаго Мота в отбора за първи път след Световното първенство в Бразилия през 2014-а. Европейските шампиони бяха без Бускетс, но заложиха на нападателя на Ювентус Алваро Мората и 35-годишния голмайстор на Атлетик (Билбао) Ариц Адурис в атака.

Първият шанс дойде след италианска атака от фланга и остро центриране на Кандрева отдясно, което накара Серхио Рамос да избива на първа греда пред налитащия Грациано Пеле.

Де Хеа внимаваше и се хвърли, за да избие коварен нисък удар отдалеч на Кандрева. Пеле пък се размина след нова добра изява на крилото на Лацио срещу Сесар Аспиликуета на фланга.

В 20-ата минута страничният рефер неволно помете селекционера Дел Боске, който се оказа на пътя му, но Дел Боске просто се изправи и го поздрави с усмивка, че толкова много внимава за действията на терена, че изобщо не го видя на тъча.

Грациано Пеле получи още една възможност до почивката, ала би слабо по диагонала в ръцете на вратаря на Манчестър Юнайтед.

Серхио Рамос не успя да насочи с глава след корнер, а единствената намеса на Буфон за цялата първа част беше след удар на Адурис, но имаше и маркирана засада.

„Скуадрата” продължи да влага повече ентусиазъм в действията си и Джакерини намери резервата Инсиние, който завъртя от 25 метра към ъгъла и Де Хеа пак беше на ниво и изби в корнер. От ъгловия удар Бонучи беше близо с глава, но плъзна в аут покрай далечната лява греда.

В 60-ата минута Конте включи Дзадза и Бернардески, които заедно с Инсиние донесоха още повече динамика в атаката на домакините. Инсиние проби през центъра и намери вдясно Флоренци, чийто силен удар бе блокиран с една ръка от Де Хеа.

Точно в средата на втората част Италия сполучи с блестяща контраатака. Флоренци тръгна през центъра и пусна наляво за Джакерини, който веднага центрира ниско пред вратата и там Инсиние елегантно насочи към далечния десен ъгъл и този път Де Хеа нямаше какво да направи – 1:0. Това беше първи гол, който Испания допуска след 692 минути игра.

Европейският шампион обаче изравни само три минути по-късно с гол от засада. Фабрегас центрира от свободен удар, Мората засече с глава, Буфон изби, но от метър притичалия Адурис щеше да скъса мрежата му. И Мората, и Адурис бяха в засада при центрирането на Сеск, но такава не бе маркирана и 35-годишният Ариц Адурис вкара първия си гол с националната фланелка с първия си удар в очертанията на противниковата врата.

Инсиние искаше да вкара много красив победен гол 13 минути преди края, но Де Хеа се разтегна и изби над напречната греда опита му за елегантен прехвърлящ удар.

Пред другата врата Мората можеше да огорчи съотборника си в Ювенус Джиджи Буфон, но сантиметри не му стигнаха да засече мекото центриране на Давид Силва.

Подготовката на двете страни за Евро 2016 продължава. Италия играе с Германия във вторник /29 март/, докато Испания ще мери сили с Румъния в неделя /27 март/.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група