3. Италия не се даде на Испания в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италия не се даде на Испания в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Роси с награда и късен гол от дузпа за 1:1, Монтоливо и Алба се контузиха, а арбитърът спести картони на Коща и Рамос

Испания не успя да вземе реванш от Италия за загубата с 0:2 в преките елиминации на Евро 2016, след като допусна късен изравнителен гол от дузпа при визитата си от група „G” на световните квалификации.

Момчетата на Хулен Лупетеги имаха инициативата от първата минута на срещата в Торино до първия гол в срещата, преди която Даниеле де Роси получи почетен плакет за изиграването на 100 двубоя за „адзурите”.

Именно той се превърна в герой за своите, тъй като бе точен за 1:1 малко преди края.

Двубоят започна с няколко сериозни единоборства и в крайна сметка двамата треньори трябваше да направят по една принудителна смяна още преди почивката.

В 22-ата минута Жорди Алба се контузи, а в 30-ата същата съдба сполетя и Рикардо Монтоливо, който бе изнесен с носилка от терена и веднага замина за медицински прегледи.

С няколко добри спасявания легендата Джанлуиджи Буфон успя да задържи нулевото реми до почивката, а минута преди края на полувремето Диего Коща показа нрава си и удари в лицето съперник, за което получи жълт картон.

Междувременно нападателят бе изведен на чиста позиция, но атаката на Испания бе спряна заради несъществуваща засада.

Малко след паузата обаче Буфон сгреши и Витоло се възползва, за да вкара своя втори гол в три мача за Испания. Това е любопитно, защото крилото все още няма попадение в дузина срещи за Севиля през сезона.

В 57-ата минута Грациано Пеле пропусна първата добра възможност за състава на Италия. В 60-ата и Едер имаше хубав шанс да се разпише, но стреля над вратата, а и бе вдигната засада.

Само пет минути по-късно, след един корнер, появилият се малко преди това като резерва Чиро Имобиле бе на сантиметри от гола, но не можа да засече топката на далечната греда.

Секунди след това Диего Коща трябваше да бъде изгонен, тъй като стреля след маркирана засада, но германският рефер Феликс Брик му спести втория жълт картон, въпреки италианските протести.

Незабавно след това стрелецът на Челси бе заменен от Алваро Мората.

В следващата атака Витоло бе изведен добре в коридор, но от десетина метра, почти фронтално, стреля покрай вратата.

Заключителните минути на двубоя се оказаха решителни, защото в 82-ата бе отсъдена дузпа след нарушение на Серхио Рамос в пеналта.

Любопитното в ситуацията бе, че арбитърът първоначално даде знак играта да продължи, но след консултация със съдията зад вратата посочи бялата точка, ала не показа втори жълт картон на бранителя.

Зад топката застана Де Роси и хладнокръвно я прати в мрежата на Де Хеа, за да изравни резултата и така Италия остана без загуба от Испания на своя земя, а и взе точка, като в края дори имаше шанс за пълен успех.

След ремито „адзурите” вече имат 4, с колкото са и „фуриите”.

Изненадващо лидер в групата вече е отборът на Албания, спечелил с 2:0 в Лихтенщайн. По този начин тимът е с пълен актив от два мача. С точка по-малко от Италия и Испания пък има Израел, надвил с 2:1 като гост Македония.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ, РЕПОРТАЖИ И КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ - ТУК.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите