3. Италия не се даде на Сърбия - 1:1 (видео)

Италия не се даде на Сърбия - 1:1 (видео)

Сърбите все още са далеч от класиране на Евро 2012

Отборите на Сърбия и Италия завършиха при равенство 1:1 днешния си сблъсък на стадион „Цървена Звезда”. Евроквалификацията бе без значение за италианците, които вече се бяха класирали за шампионата догодина. Сърбия пък се нуждаеше от победа, за да си осигури участието на баража, но заради успеха на Естония над Северна Ирландия, сърбите ще трябва да не загубят последния си мач от група „С” срещу Словения.

Началото на днешния мач бе доста динамично, защото още във 2-ата минута на двубоя резултатът бе открит. Намиращият се в отлична форма Клаудио Маркисио бе в прегръдките на своите съотборници, след като нанесе хубав изстрел с десния крак към вратата на безпомощния Йоргачевич. В следващите минути за Италия нов гол можеше да отбележи Джузепе Роси, но ударът на нападателя на Виляреал бе отразен от стража на домакините. Малко преди тази сетуация Милош Нинкович отправи първия точен изстрел към Джанлуиджи Буфон.

Равенството бе възстановено в 26-ата минута, когато намиращият се на земята Бранислав Иванович отклони с крак изстрел на свой съотборник и кълбото се оказа в мрежата на италианците. До почивката Андреа Пирло отправи чудесен изстрел, който обаче бе уловен от Йоргачевич. За Сърбия добри възможности бяха пропилени от Зоран Тошич и Деян Станкович.

Втората част започна с хубав далечен изстрел на Александър Коларов, който все пак не попадна в целта. Изключително активен пред противниковата врата през вторите 45 минути бе Антонио Касано – нападателят на Милан пропусна няколко последователни възможности, а принос за това гол във вратата на домакините при тези ситуации да не падне имаше и вратарят Йоргачевич. Сърбите нямаха много възможности през втората част, а Италия така и не достигна до попадение и по този начин мачът завърши при равенство 1:1.

След победата Италия вече има 23 точки и вече гледа към Евро 2012, заемайки 1-ата позиция. В момента Сърбия е на 3-ото място с 15 пункта, но има мач по-малко от втория Естония, който е с 16 точки. В последния си мач от групата сърбите гостуват на Словения.