3. Италия разби Чехия в последния си мач преди Европейското (ВИДЕО)

Италия разби Чехия в последния си мач преди Европейското (ВИДЕО)

"Адзурите" вкараха четири, Бонучи стресна Манчини

Италия спечели последната си контрола преди старта на Европейското първенство. „Скуадра адзура“ разби с 4:0 Чехия. Головете вкараха Чиро Имобиле, Николо Барела, Лоренцо Инсиние и Доминико Берарди.

Селекционерът Роберто Манчини заложи на доста от играчите, които се очаква да са титуляри и по време на Евро 2020. Четвърт час след началото Леонардо Бонучи получи травма след сблъсък с Михал Кременчик, но бранителят успя да продължи мача и не се наложи принудителна смяна.

В 23-тата минута Лоренцо Инсиние центрира в наказателното поле. Якуб Брабец не се намеси по най-добрия начин и топката попадна във владение на Чиро Имобиле, който реализира за 1:0.

Три минути преди почивката италианците удвоиха преднината си. Николо Барела шутира, а след рикошет в крака на Ян Борил Иржи Павленка нямаше шанс за намеса – 2:0.

След почивката Италия продължаваше да контролира събитията на терена и реализира още две попадения в мрежата на Чехия. В 66-ата минута Лоренцо Инсиние се разписа, а в 73-тата минута Доменико Берарди оформи крайния резултат.

Италия е в група А на Евро 2020 с тимовете на Турция, Швейцария и Уелс, докато Чехия е в една група с  Шотландия, Хърватия и Англия. За чехите предстои още една контрола – на 8 юни срещу далеч по-скромния тим на Албания.

Унгария - Кипър 1:0

Фарьорски о-ви - Исландия 0:1

Словения - Гибралтар 6:0

Латвия - Литва 3:1

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)