3. Италия удари Белгия в "малкия финал" в Лигата на Нациите (ВИДЕО)

Италия удари Белгия в "малкия финал" в Лигата на Нациите (ВИДЕО)

"Скуадрата" победи с 2:1

Италия се съвзе от загубата от Испания, която сложи край на победната серия на "скуадра адзура" и надви с 2:1 Белгия в малкия финал на Лигата на Нациите. Николо Барела и Доменико Берарди от дузпа бяха точни за тима на Роберто Манчини, а младият Шарл де Кетелер се разписа за Белгия, но сам пет минути преди края на мача и "червените дяволи" нямаха време да изравнят и да пратят мача поне в продължения.

В началните минути италианците започнаха по-агресивно, като още до втората минута Федерико Киеза вече на два пъти беше отправил удари към вратата на Куртоа.

В 18-ата минута Куртоа успя да избие топката след изстрел на Доменико Берарди, който рикошира в Денайер. В 24-ата минута Белгия стигна до най-чистата си ситуация
до момента в двубоя, но изстрелът на Алексис Саелемакерс се отби в напречната греда.

В края на първата част Доменико Берарди пусна страхотен дълъг пас към Федерико Киеза, но нападателят на Ювентус пропусна да се разпише, пращайки топката покрай вратата.

Италия започна второто полувреме ударно. След центриране от корнер защитата на Белгия не изчисти по най-добрия начин и топката попадна в Николо Барела, който с изстрел от воле я прати във вратата на Куртоа.

В 62-ата минута съдията свири дузпа за италианците след нарушение на Тимоти Кастан срещу Федерико Киеза. Зад топката застана Доменико Берарди, който увеличи аванса на "скуадра адзура".

В следващите минути Донарума на два пъти се намеси решително при изстрели на Тоби Алдервейрелд, а в 81-ата минута Яник Ферейра Караско уцели страничния стълб на вратата, пазена от стража на ПСЖ.

Пет минути преди края на двубоя Белгия върна един гол. Тибо Куртоа Пусна на крак топката към Де Бройне, който подаде към Шарл де Кетелер, а футболистът на Брюж я промуши между краката на Донарума.

ИТАЛИЯ - БЕЛГИЯ 2:1