3. Иван Иванов и Панатинайкос треснаха деветимата от Брьондби с 3:0 (СНИМКИ)

Иван Иванов и Панатинайкос треснаха деветимата от Брьондби с 3:0 (СНИМКИ)

Отборът на Страмачони взе огромен аванс преди реванша

Брьондби игра над 40 минути с двама играчи по-малко, а Иван Иванов изигра цял мач при успеха на Панатинайкос с 3:0 у дома над датчаните в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Така българският защитник почти сигурно ще играе в Лига Европа поне до декември.

Левият бек на Брьондби Свен Кроне видя жълт картон в 9-ата минута, а в 33-ата напусна терена с втори. Във втората минута на добавеното време на първата част шведският таран Маркус Берг изведе Панатинайкос напред за кеф на публиката в Атина след асистенция на бившия играч на Виляреал и Еспаньол Мубарак Уакасо.

5 минути след паузата задачата за гостите стана направо непосилна, защото вратарят им Фредерик Рьонов получи директен червен картон и Брьондби остана с 9 души. Кристиян Ледесма превърна в гол отсъдената дузпа за 2:0.

В 82-ата минута Берг вкара втория си гол и направи 3:0, а Панатинайкос на Андреа Страмачони пропусна да вкара и още голове.

Реваншът е следващия четвъртък от 20:00 в Дания.