3. Иван Иванов и Партизан останаха на минути от изненада срещу Интер (ВИДЕО)

Иван Иванов и Партизан останаха на минути от изненада срещу Интер (ВИДЕО)

"Нерадзурите" се наложиха трудно с 1:0 с гол в 88-ата минута

Отборът на Интер постигна очаквана, мака и изключително трудна победа, в днешния си мач от Лига Европа с 1:0 над тима на Партизан. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" и бе от програмата на група "Н" на надпреварата.

Българският национал Иван Иванов започна мача като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути, като бе с основна заслуга за минималната загуба на своите. В 62-ата минута той си изкара и жълт картон.

Иначе мачът започна с натиск на италианците, но добре групираната отбрана на гостите не позволяваше да се стигне до чисти голови положения пред Петрович.

"Нерадзурите" опитваха да поразят целта с удари от средна и далечна дистанция, докато сърбите разчитаха на бързи контраатаки, за да затруднят Ханданович.

Именно при една от тях, в 22-ата минута, "гробарите" бяха на косъм от това да излязат напред в резултата, но шутът Маркович срещна десния страничен стълб на Интер.

До края на полувремето обаче не се случи нищо по-интересно, освен няколко жълти картона и безрезултатни центрирания. Гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Андреа Страмачони пусна в игра Санети, Паласио и Милито и това определено даде повече свежест в играта на домакините.

Касано, Санети и Паласио опитаха късмета си от дистанция, ала стреляха в аут, а в 57-ата минута Митрович шутира опасно, но и неговият удар не намери очертанията на вратата.

Доброто позициониране на Иван Иванов и Волков, които затваряха страхотно пространствата в пеналта, продължаваше да принуждава Интер да търси гола с изстрели от дистанция, които бяха все така неуспешни.

Все пак "нерадзурите" стигнаха до своето в 88-ата минута, когато Милито качи топката на главата на Паласио, който не сбърка, оформяйки крайното 1:0.

След успеха Интер се изкачи на 1-о място във временното класиране в тази група "Н" с актив от 7 точки, колкото има и Рубин. Иван Иванов и Партизан са последни с 1 точка, с колкото е и Нефтчи (Баку).

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит