3. Ивелин Попов даде асистенция, но Зенит удари Спартак с 4:2 в страхотно дерби (ВИДЕО)

Зенит настигна Спартак на върха след третото поредно поражение за отбора на българина във всички турнири

Ивелин Попов даде асистенция, но непобеденият този сезон Зенит разби неговия Спартак (Москва) с 4:2 като домакин в голямото дерби от 9-ия кръг на руската Премиер лига. С този успех тимът от Санкт Петербург изравни Спартак на върха – по 19 точки. Загубата беше трета поредна за Попето и компания във всички турнири.

Мачът започна с удар с глава на Попето след остро центриране на Промес, който мина над вратата. В 18-ата минута Глушаков подаде на Ивелин Попов през центъра, но той от около 22 метра стреля в ръцете на вратаря по въздух.

Две минути по-късно Дзюба взе висока топка между двама и напредна към накзателното поле, а пасът му по земя бе спрян с ръка от Глушаков и съдията правилно даде дузпа. Италианският защитник Доменико Крисчито вкара от бялата точка, като топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата.

В 28-та минута вратарят на домакините Лодигин направи голяма грешка и изпусна топката при далечен изстрел от фаул на Куинси Промес, а друг италиански бранител, но от гостите – Салваторе Бокети, го наказа за 1:1.

Головата фиеста продължи в 33-ата минута, когато Жирков отклони дълъг пас по левия фланг за Роберт Мак в наказателното поле, там бившият съотборник на Бербатов в ПАОК се обърна и подаде по земя на Дзюба във вратарското поле и таранът добута зад голлинията – 2:1 за Зенит.

Отговорът пак беше бърз. Попето получи при късо изпълнен корнер и центрира фалцово отдясно, а никой не пазеше деветката Зе Луис, който отскочи добре и с глава насочи в долния ляв ъгъл – 2:2.

След паузата на терена обаче имаше само един отбор – този на Зенит. След редица пропуски Джулиано пусна в коридор за Аксел Витцел и обвиненият, че нарочно играе зле в предните мачове белгиец овладя и промуши под плонжа на вратаря за 3:2.

С гол преднина Зенит заигра на контра и изпусна да реши всичко при контра четирима на двама.

Попето беше заменен от грузинеца Жано Ананидзе 20 минути преди края, а португалският защитник Нето изби удар на Зе Луис пред празната врата, след като той вече бе финтирал вратаря.

Всичко се реши след чудесен пас на Жирков зад защитата за Кокорин и той бе съборен от Ешенко за дузпа. Този път Джулиано се нае да бие от бялата точка и с лек, но много добре насочен шут в долния десен ъгъл преодоля вратаря, който позна ъгъла за крайното 4:2.