3. Изненада: Реал не се справи и с Лас Палмас (ВИДЕО)

Изненада: Реал не се справи и с Лас Палмас (ВИДЕО)

Мадридчани с второ поред 1:1 като гости в „Ла Лига“

Реал (Мадрид) остана без победа като гост в испанското първенство и след III кръг.

След равенството с Майорка на старта, сега момчетата на Карло Анчелоти отново направиха 1:1 и то с друг аутсайдер – Лас Палмас.

Така мултимилионната селекция на „Белия балет“ отново разочарова привъжениците си и вече има 4 точки от 9 възможни, с колкото е лидерът Барселона.

Реал е едва 6-и във временното класиране, а Лас Палмас взе първата си точка в „Ла Лига“ за новата кампания.

Мачът започна по изненадващ начин, защото още в 5-ата минута Лас Палмас пое инициативата и поведе в резултата. Алберто Молейро, който се оказа непокрит в наказателното поле, получи перфектно подаване от Оливър МакБърни. С хладнокръвен завършващ удар в долния десен ъгъл Молейро не остави шансове на вратаря на Реал, а резултатът стана 1:0.

Само 5 минути по-късно Оливър МакБърни от Лас Палмас получи прекрасно подаване по земя в коридор в наказателното поле, което му предостави отлична възможност да се изправи лице в лице с вратаря на Реал Мадрид. Ситуацията изглеждаше идеална за втори гол, но ударът на МакБърни, насочен ниско в центъра на вратата, беше слаб. Тибо Куртоа, показвайки защо е един от най-добрите вратари в света, реагира хладнокръвно и спаси с лекота. В ответната атака Килиан Мбапе от Реал Мадрид отговори с брилянтна индивидуална игра. С невероятен дрибъл, той проби през защитата на Лас Палмас и влезе опасно в наказателното поле. Мбапе се готвеше да нанесе решаващия удар, но неговият обещаващ опит беше умело блокиран от един от защитниците на домакините.

Реал Мадрид увеличи натиска в опит да стигне до изравнителен гол, като създаде няколко опасни положения, но въпреки усилията на звездите им Килиан Мбапе и Браим Диас, защитата на Лас Палмас успява да се противопостави и да отблъсне опасните атаки.

В 25-ата минута пред Федерико Валверде се откри чудесна възможност за изравнително попадение , но ударът му ме спасен от  Яспер Силесен, който демонстрира отлична реакция и направи решаващо спасяване, предотвратявайки гола.

Седем минути преди края на първата част Антонио Рюдигер отправи силен удар от границата на наказателното поле, който летеше към долния ляв ъгъл. Яспер Силесен обаче се справи блестящо, правейки важно спасяване и изби в ъглов удар, изпълнен от Лука Модрич. След центрирането отново Рюдигер опита късмета си с глава, но защитник на Лас Палмас блокира ударът му.

Втората част започна със сериозен натиск на Реал Мадрид и в 51-та минута Винисиус Жуниор демонстрира невероятна индивидуална техника, преминавайки няколко защитници и отправяйки удар отблизо в долния ляв ъгъл. Яспер Силесен обаче за пореден път се намеси блестящо, предотвратявайки почти сигурен гол. Само минута по-късно, Килиан Мбапе влезе в наказателното поле и отправи удар към вратата. За съжаление за Реал Мадрид, защитник на Лас Палмас се намеси в последния момент и блокира удара.

В 67-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Реал Мадрид след като Алекс Суарес (Лас Палмас) игра с ръка в наказателното поле. Винисиус Жуниор (Реал Мадрид) пое отговорността и се насочи към точката за изпълнение на наказателния удар. Той не остави никакъв шанс на вратаря Яспер Силесен и с мощен удар в десния ъгъл на вратата, успя да изравни резултата на 1:1

В 80-ата минута Килиан Мбапе получи прецизен пас в наказателното поле и веднага отправи изтрел. Неговият опит обаче беше неуспешен, тъй като ударът му излетя високо над напречната греда.

Минута преди края на редовното време Вити реализира прекрасен гол за Лас Палмас, който се оказа решаващ за отбора му, но радостта на домакините бързо се изпари, след като съдията и неговият екип сигнализираха за засада, която анулира гола на Вити.

ЛАС ПАЛМАС - РЕАЛ МАДРИД 1:1
0:1 Молейро (5)
1:1 Винисиус (67, д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лас Палмас: Силесен, Алекс Суарес, Марвин, Мармол, Кампаня, Кириан, Хавиер Муньос, Молейро, Рамирес С., МакБърни, МакКена;

Треньор: Луис Карион;

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Милитао, Рюдигер, Менди, Валверде, Чуамени, Модрич, Винисиус Жуниор, Мбапе, Родриго;

Треньор: Карло Анчелоти.