3. Изпадащите в Испания ще се решат в последния кръг

Изпадащите в Испания ще се решат в последния кръг

Само един измежду Ла Коруня, Сарагоса, Селта и Майорка ще се спаси

Преди последния кръг в испанската Ла Лига, нито един отбор не е изпаднал официално. Резултатите от предпоследния 37-и кръг направиха така, че няма изпадащи, но само един измежду Депортиво Ла Коруня, Селта, Сарагоса и Майорка ще се спаси.

Депортиво можеше да се спаси с победа днес, но Малага не прости на галисийците и ги надви с 3:1 у дома.

Савиола изведе Малага напред след пас на Хоакин в самия край на първата част, а Савиола върна жеста и пусна за Жулио Баптища за втория гол след почивката.

Саломао върна някакви надежди за Супер Депор в 76-ата минута, но 10 преди края младата звезда Иско оформи крайното 3:1 и остави Депортиво да се поти до последния кръг.

Селта очаквано победи като гост Валядолид, който не играе за нищо, с 2:0.

Десният бек Густаво Кабрал изведе Селта напред в 28-ата минута, а след още 28 минути Яго Аспас се разписа от дузпа за 2:0 и остави надеждите за спасение живи.

Бетис не прости на Сарагоса и го разгроми с 4:0 на „Бенито Виямарин”.

Рубен Кастро прониза мрежата на гостите още в първата минута, а Пабон покачи на 2:0 в 17-ата. Молина вкара трети гол веднага след паузата, а пак Пабон качи резултата на 4:0 в 71-ата минута.

Бетис има нужда само от точка в последния мач като гост на Леванте, за да бъде сигурен в класирането за Лига Европа.

Атлетико Мадрид и Майорка направиха 0:0, което май не върши никаква работи на тима от едноименния остров.

На дъното нещата са много интересни.

Майорка остава на дъното с 33 точки, Сарагоса и Селта имат по 34, а Депортиво засега е над чертата с 35.

В последния кръг един мач приковава вниманието. Депортиво Ла Коруня е домакин на Реал Сосиедад. За Супер Депор победата ще гарантира оцеляване, докато баските ще чакат грешка на Валенсия, за да вземат 4-ата позиция, която праща в Шампионска лига.