3. КАКВО ДЕРБИ! След шест гола и два обрата Арсенал е господар на Северен Лондон! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Артилеристите" разбиха Тотнъм на своя "Емирейтс"

Арсенал победи с 4:2 Тотнъм в очаквания с голям интерес мач в битката за Северен Лондон.

"Артилеристите" успяха да направят пълен обрат през втората част, след като първи поведоха, но самите те допуснаха да изостанат с гол.

Съдията Майк Дийн отново влезе в центъра на събитията, след като отсъди две дузпи, една от които доста спорна в полза на Тотнъм.

Срещата на Емирейтс започна вихрено и още в 9-та минута Марк Дийн посочи бялата точка, след като Вертонген игра с ръка, блокирайки удар на Мустафи в наказателното поле на гостите. Пиер-Емерик Абумеянг беше безпощаден от 11-те метра и изведе "артилеристите" напред.

В 23-та Сон имаше отличен шанс да изравни, но след прекрасен дрибъл ударът му не успя да преодолее Лено. Седем минути по-късно Тотнъм все пак изравни, след като Ериксен центрира от пряк-свободен удар и Дайър засече на първа греда.

Голамйсторът на "шпорите" обаче покачи напрежението, след като реши да се израдва на гола си пред домакинските привърженици, което не се хареса на футболистите в бяло-червено и се стигна до спречквания.

Три минути по-късно Дийн отново отсъди дузпа, този път в полза на Тотнъм. Сон навлезе на скорост в наказателното поле и неразчетен шпагат на Холдинг го закачи, което се оказа достатъчно да падне не земята. Хари Кейн се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сбърка.

Второто полувреме донесе още повече ситуации и драма, като всичко започна в 56-та минута, когато Белерин пусна перфектен пас към Рамзи, който върна топката на Абумеянг и нападателят завъртя прекрасно топката в долния ляв ъгъл за 2:2.

Арсенал продължи с отличната си игра и в 75-та стигна до пълен обрат. Лаказет получи топката на границата на наказателното поле, но успя да се обърне и стреля без подготовка. Ударът му рикушира фатално в Дайър и влезе в мрежата за 3:2.

Само две минути по-късно падна и четвъртия гол във вратата на Лорис. Абумеянг намери Торейра напълно свободен в наказателното поле и футболистът на домакините безпроблемно отбеляза.

В 85-та минута Вертонген заби последния пирон в ковчега на своя тим, след като направи неразчетено нарушение срещу Лаказет и получи втория си жълт картон в срещата и се отправи към душовете по-рано.

Така Арсенал измести днешния си съперник от четвъртото място в класирането, събирайки същия актив от точки - 30. Тотнъм остава пети само заради по-лошата си голова разлика.

Арсенал - Тотнъм 4:2
1:0 Абумеянг (дузпа) '10