Каляри с важно 3:0 над 10 от Дженоа (видео)

Отборът на Каляри постигна много ценна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион „Сант’Елиа” и бе от програмата на 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Морети получи директен червен картон в 66-ата минута.

Иначе двубоят премина почти изцяло под диктовката на домакините, които излязоха напред в резултата още в 13-ата минута, когато Ларивей бе точен от дузпа. В 56-ата минута Ибарбо покачи на 2:0, а в 72-ата Гранквист си отбеляза злощастен автогол за крайното 0:3.

След успеха Каляри се изкачи на 11-о място във временното класиране с актив от 21 точки, колкото имат и „грифоните”, които са 12-и.
Официално: Българин преподписа с Байерн