3. Късен гол измъкна Интер от нова издънка на "Сан Сиро"

Късен гол измъкна Интер от нова издънка на "Сан Сиро"

Интер победи с 1:0 Удинезе в дербито на италианската Серия А. „Нерадзурите” изтръгнаха с много усилия победата. Златната резерва на тима Хулио Крус вкара с глава в 89-ата минута победното попадение

Интер победи с 1:0 Удинезе в дербито на италианската  Серия А. „Нерадзурите” изтръгнаха с много усилия победата. Златната резерва на тима Хулио Крус вкара с глава в 89-ата минута победното попадение.

Треньорът на Интер Жозе Моуриньо излезе с Балотели, Ибрахимович в атака. В групата отново не бе включен Адриано. Големият липсващ в Удинезе пък бе Ди Натале.

Още в началото на двубоя двата отбора започнаха да се надиграват в центъра. Опасностите не бяха много пред двете врати, а Удинезе по нищо не отстъпваше на своя съперник. Интер отново играеше мудно и бавно изнасяше топката към половината на гостите, които без проблеми отразяваха атаките.

Удинезе имаха и едно доста опасно положение, но Пепе и компания не можаха да реализират. През втората част, гостите постепенно се прибраха в своята половина и след 65-ата минута, започнаха да разчитат единствено на контраатаките. Моуриньо се опита да освежи нападението на тима като вкара Крус на мястото на Куарешма и Обиня на мястото на слабия Балотели.

Пет минути преди края Хавиер Санети със страховит удар удари гредата на Ханданович. Точно, когато кризата в тима изглежда щеше да продължи не само в игрови аспект, но и в точкова изразителност, след корнер аржентинският нападател Хулио Крус успя с глава в крайна сметка да донесе победата на „нерадзурите.

Така след победата Интер продължава да следва плътно Милан на една точка и се изравни по актив с Удинезе.

Състави:

Интер: Цезар, Майкон, Кордоба, Самуел, Максуел, Виейра (72 - Станкович), Камбиасо, Санети, Куарешма (46 - Крус), Ибрахимович, Балотели (63 - Обина).

Удиенезе: Ханданович, Феронети, Кода, Домици, Лукович, Инлер, Д\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'Агостино, Исла, Пепе (88 - Мота), Куалярела, Флоро Флорес (71 - Санчес).

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър