3. Късен гол с глава прати ЦСКА Москва в Шампионска лига

Късен гол с глава прати ЦСКА Москва в Шампионска лига

Миланов игра 25 мин. преди да се оперира, Краснодар остана в Лига Европа, макар и с равни точки

ЦСКА Москва се класира в последния момент за квалификациите в Шампионска лига, след като стигна до драматично равенство 1:1 срещу Ростов в последния мач от ХХХ кръг на руската Премиер лига.

Българският национал Георги Миланов, който ще се подложи на операция идната седмица, влезе като резерва за гостите от столицата в 65-ата минута, когато те отстъпваха минимално.

Преди това Витали Дяков бе открил резултата в последната минута на първото полувреме, след точно изпълнена дузпа. При това положение московчани щяха да играят в Лига Европа, тъй като Краснодар направи 1:1 с Динамо Москва, но всичко се промени в 88-ата минута.

Тогава Понтус Вернблум  засече с глава центриране от статично положение и така подели точките. Благодарение на това ЦСКА финишира сезона с 60 в своя актив, колкото има и Краснодар, но заради по-малкото си победи в хода на шампионата (17 срещу 19) остава трети и ще играе в Лига Европа.

Там са още четвъртият Динамо Москва и петият Рубин Казан, а така също и спечелилият купата Локомотив Москва.

ЦСКА ще трябва да мине през квалификациите, докато директно в групите на Шампионска лига ще стартира новият първенец Зенит Санкт Петербург. Тимът вдигна титлата и изпрати с победа голямата си звезда Дани, след като би с 1:0 вкъщи столичният Локомотив.

Междувременно Спартак Москва и Амкар Перм завършиха сезона със зрелищно 3:3, при което се разписа и българинът Георги Пеев, изиграл последния си двубой за Амкар.

Във втора дивизия изпадат Торпедо Москва и Арсенал Тула, а плейофи за оцеляване ще играят Ростов и Урал.

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)