3. Късметът удари рамо на Локото за 0:0 в Полша (ВИДЕО)

Късметът удари рамо на Локото за 0:0 в Полша (ВИДЕО)

Весeлин Галев и неточният мерник на домакините от Шльонск опазиха вратата на "железничарите" суха

Локомотив София удържа с много късмет нулево реми срещу полския Шльонск в първи мач от третия квалификационен кръг за Лига Европа. „Железничарите” играха много дефанзивно и запазиха мрежата си суха само благодарение на страхотните намеси на вратаря Веселин Галев и неточните завършващи удари на поляците.

Шльонск започна много силно мача пред екзалтираната си 7-хилядна публика, която създаде невероятна атмосфера на стадиона във Вроцлав. Само до 10-ата минута домакините имаха 3 много добри възможности да открият резултата. Галев обаче на два пъти прояви страхотен рефлекс и спаси „червено-черните”.

В 18-ата Кристиян Добрев предотврати сигурен гол в мрежата на Локомотив, като изби топката пред краката на Центарски, останал сам срещу Галев. Първата добра атака на момчетата на Диян Петков дойде чак в 20-ата минута, когато Преслав Йорданов не успя да засече добре едно хубаво центриране. След първата половина на полувремето Локомотив се поокопити и погледна към вратата на Келемен. Горанов стреля в аут от пряк свободен удар, а Писаров на два пъти шутира в ръцете на вратаря. В последната минута Велев пропусна най-чистия шанс за българите. Писаров центрира, Йорданов се размина с кълбото и то стигна до Велев, който вместо да разстреля стража на поляците от границата на малкото наказателно поле реши да го прехвърля и сбърка. Така 0:0 на почивката.

Второто полувреме започна точно както и първото. Цвиелонг не можа да уцели празната врата на Локомотив в 51-ата минута, а в 57-ата Лахчев изби добре след това и предотврати гол за Шльонск. Мила изпусна уникален шанс за домакините след час игра. Той стреля технично след грешка в отбраната на „железничарите”, Мила препарира с хубав насочен удар Галев, но шутът му облиза дясната греда и излезе в аут.

Диян Петков замени Велев и Савич, а на терена се появиха Дафчев и Гаров. Поляците също направиха 2 смени, но това не промени ситуацията на терена. В 75-ата минута Мила изпълни много техничен фаул, но топката мина малко в аут.

Собота не можа за пореден път да направи сефтето в мача и стреля слабо в ръцете на Галев, въпреки че бе изведен сам срещу него в наказателното поле. Мешич замени Преслав Йорданов в последен опит за Диян Петков да раздвижи атаката. В 86-ата минута Веселин Галев се превърна в играча на мача за Локомотив. Тогава той направи страхотен акробатичен плонж и отне на резервата Воскамп радостта от гола.

Така интригата в мача между Локомотив София и Шльонск Вроцлав остава за реванша. „Железничарите” ще търсят голове в София както се случи и в драмата срещу македонския Металург Скопие. Реваншът е другия четвъртък от 20:30 часа на стадион „Васил Левски”.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)