3. Късна дузпа на Гризман донесе 5-а поредна победа на Атлетико (ВИДЕО)

Късна дузпа на Гризман донесе 5-а поредна победа на Атлетико (ВИДЕО)

Реал Сосиедад загуби с 1:2 визитата си в Мадрид

Антоан Гризман вкара късна дузпа, за да донесе победата на Атлетико (Мадрид) с 2:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад в среща от IX кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Домакините доминираха от самото начало, а Самуел Лино откри резултата в 22-ата минута с удар отблизо.

Футболистите на Атлетико пропуснаха няколко положения, а Реал Сосиедад стигна до изравнителен гол чрез попадение на Микел Оярзабал при контраатака в 73-ата минута.

Атлетико все пак стигна до успеха, след като реферът забеляза игра с ръка на Карлос Фернандес от Реал Сосиедад в наказателното поле в 86-ата минута и Гризман отбеляза отсъдената дузпата, за да донесе трите точки на своя тим.

С тях Атлетико, който има мач по-малко, събра 19 от 8 срещи и е четвърти в класирането, на 5 точки от лидера Реал (Мадрид). Възпитаниците на Диего Симеоне записаха пета поредна победа във всички турнири.