3. КАТАСТРОФА! Ливърпул пометен на Южния бряг (ВИДЕО)

КАТАСТРОФА! Ливърпул пометен на Южния бряг (ВИДЕО)

Брайтън ликува след 3:0

Брайтън успя да съкруши Ливърпул с 3:0 в мача им от 20-ия кръг на Висшата лига и нанесе второ поредно поражение на отбора на Юрген Клоп. "Чайките" показаха вдъхновена игра дори без звездата си Леандро Тросар.

В 8-та минута Соломон Марч получи на дясното крило и напредна с дрибъл, като отправи удар към вратата на Ливърпул, но Трент Александър-Арнолд изби пред голлинията, за да предотврати попадение. От последвалия корнер Алексис МакАлистър стреля с глава, но Алисон внимаваше и улови.

В следващите минути Ливърпул се затрудняваше да организира добри нападения, а Брайтън продължаваше да бъде по-агресивният отбор на терена. В 27-та минута Мохамед Салах нахлу в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но Санчес отрази, а при добавката Коди Гакпо не успя да вкара топката в мрежата. Секунди след това Каору Митома остана очи в очи с Алисон, но ударът с десния крак на японеца не бе точен и излезе в аут.

В 42-та минута Соломон Марч бе изведен сам срещу вратаря, а при последвал контакт с вратаря на Ливърпул, нападателят на Брайтън се свлече в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за "чайките". При последвалото разглеждане с ВАР наказателният удар бе отменен поради засада.

Във втората минута на продължението за първата част Евън Фъргюсън бе на добра позиция в наказателното поле и опита удар, но Алисон бе на добра позиция и улови топката.

Второто полувреме започна прекрасно за Брайтън, след като в 47-та минута Жоел Матип допусна груба грешка, а Митома намери прекрасно Соломон Марч в наказателното поле, а последният успя да засече подаването на японския си съотборник, за да открие резултата в полза на своя отбор - 1:0.

В 52-та минута Евън Фъргюсън получи зад защитата на Ливърпул и достави чудесен пас за Соломон Марч, който навлезе в наказателното поле и стреля с левия си крак, като не остави шансове на Алисон за реакция - 2:0 за Брайтън. Каору Митома получи хубаво подаване в 65-та минута и опита удар от ръба на наказателното поле, но той отиде право в стража на Ливърпул, който улови спокойно. В 76-та минута Ливърпул опита да създаде нещо опасно. Харви Елиът овладя топката, след като получи от Наби кейта, но ударът на англичанина с левия крак бе безкрайно неточен и излезе в аут.

В 81-та минута Дани Уелбек получи топката от странично хвърляне, като премина елегантно през Джо Гомес и отправи удар от близка дистанция, за да направи резултата 3:0 в полза на Брайтън.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост