3. Кавани изравни 16-годишен рекорд в Лига 1 с четири гола до почивката срещу Каен (ВИДЕО)

ПСЖ унищожи своя домакин Каен с 6:0

Единсон Кавани счупи 16-годишен рекорд в Лига 1 с четири гола през първото полувреме, а шампионът ПСЖ унищожи Каен с 6:0 като гост на старта на петия кръг във френския елит. Кавани направи нещо, което Златан Ибрахимович не успя за престоя си в Париж.

Кавани вкара гол в 42-ата секунда срещу Арсенал в Шампионска лига през седмицата, но после направи куп фрапантни пропуски. Тази вечер уругваецът беше обул голаджийските бутонки и грешки нямаше.

Мачът започна с ранен пропуск на Кавани, но в 12-ата минута Максуел центрира отляво, Лукас Моура се размина с опита за петичка, но зад него Кавани откри с помощта на гредата.

В 22-ата минута Моура изпревари последния защитник Бен Юсеф, който го спъна за дузпа и Единсон Кавани прецизно покачи на 2:0 точно в ъгъла, въпреки че вратарят позна ъгъла.

Ди Мария беше близо до третия гол, после и Лукас, но неговият прехвърлящ удар над вратаря Веркутър бе избит от Да Силва на голлинията.

Кавани оформи хеттрик в 38-ата минута, когато Ди Мария разтегли наляво за Максуел, левият бек центрира прецизно за централния нападател, който отново беше точен.

В добавеното време на първата част Мюние изведе Кавани, който не стреля добре, но и това беше достатъчно за четвъртия му гол в мача. Той стана първият футболист от 2000 година насам, който вкара четири гола до почивката на мач от Лига 1.

В средата на втората част Лукас Моура комбинира с Жан-Кевин Огюстен и с мощен шут направи 5:0.

Каен изпусна няколко невероятни възможности за гол и 12 минути преди края Огюстен ги наказа с шести гол след контра и пас на Адриен Рабио.