3. Кайзерслаутерн с ценен успех в борбата за оцеляване (видео)

Кайзерслаутерн с ценен успех в борбата за оцеляване (видео)

Щутгарт отново погледна към Втора Бундеслига след домакинския резил, Мицански бе извън групата

Отборът на Кайзерслаутерн постигна изключително ценен успех срещу един от основните си съперници в борбата за оцеляване в Първа Бундеслига на Германия. „Червените дяволи” се наложиха с 4:2 в гостуването си на Щутгарт в среща от 29-ия кръг на шампионата и по този начин се отдалечиха от опасната зона, пращаща към Втора Бундеслига. Илиян Мицански пък отново не бе в групата на Кайзерслаутерн.

Гостите излязоха напред в 17-ата минута, когато Лакич с глава прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Щутгарт. Домакините обаче бързо се върнаха в срещата. Това стана в 26-ата минута, когато Здравко Кузманович реализира отсъдената за тима му дузпа.

Пълният обрат бе факт малко след като бе изтекъл първият половин час на срещата. Павел Погребняк отправи великолепен изстрел с левия крак и по този начин направи резултата 2:1. Преднината на домакините се запази и до почивката.

След подновяването на играта и двата отбора имаха своите шансове. В 68-ата минута равенството бе възстановено. Автор на попадението за Кайзерслаутерн бе Ервин Хофер, който с левия крак забоде кълбото в мрежата на противника.

До края на двубоя гостите успяха да направят обрат, вкарвайки две попадения в заключителните 15 минути на срещата. В 79-ата Лакич отбеляза втория си гол, а крайното 2:4 оформи Ривич малко преди края на двубоя.

Така Кайзерслаутерн вече има 34 точки и е на 12-ото място в подреждането. Щутгарт е 15-ти с 30.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи