3. Кени Далглиш: Арсенал си остава класа

Кени Далглиш: Арсенал си остава класа

Мениджърът на Ливърпул вярва, че „артилеристите” все още са много класен отбор, въпреки продажбата на Фабрегас и предстоящата раздяла с Насри

Старши треньорът на Ливърпул Кени Далшлиш заяви преди сблъсъка с Арсенал в събота, че лондончани остават много класен отбор въпреки сътресенията, през които минава тима на Арсен Венгер.

„Артилеристите” продадоха Сеск Фабрегас на Барселона, а за англичаните беше доста тежко да видят как доскорошния им капитан постигна за 10 минути в Каталуния това, което направи само веднъж за 6 години в Арсенал. Преди ден испанският полузащитник се появи като резерва във втория мач за Суперкупата на Испания, взе дейно участие при победния гол на Барса за триумфа с 3:2 над Реал Мадрид и вдигна минути по-късно трофея над главата си.

Освен неговата липса на „Емирейтс”, Венгер вече се примири и с факта, че ще загуби друг основен играч – Самир Насри. Французинът отива в Манчестър Сити, като заяви, че иска да печели купи.

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш обаче се изказа доста ласкаво за съперника си в събота. Той не смята, че продажбите на ключови футболисти чак толкова ще променят стила на игра и философията на Арсенал:

„Няма да ни е по-лесно, защото Фабрегас бе продаден или защото Насри може да не играе и те имат наказани играчи. Ще бъде труден мач за нас, а Арсенал все още е отборът, към който изпитвам най-голямо уважение” Шотландецът добави, че „топчиите” са вторият отбор с най-много фенове и винаги е удоволствие да се гледат техни мачове.

„За жалост не са спечелили нито един трофей за 6 години”, не пропусна да добави Далглиш.