3. Кипър и Швейцария не си вкараха голове (видео)

Кипър и Швейцария не си вкараха голове (видео)

Кипър и Швейцария завършиха наравно 0:0 в мач от група „Е” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. И двата отбора имаха положения в играния в Кипър двубой, но голове така и не паднаха.

След това равенство Швейцария остава лидер в групата, като вече е с 11 точки и има 2 повече от втория в подреждането тим на Албания. Кипър е на 5-ата позиция с 4 точки.

Още в 5-ата минута Йокан Инлер стреля към вратата на домакините от Кипър, но вратарят Антонис Георгалидес спаси. 5 минути по-късно удар на Христос Теофилу от близко разстояние бе блокиран. Константинос Хараламбидис отправи неточен изстрел за Кипър, а Чердан Шакири можеше да се разпише от около 10-ина метра, но след удара му топката не попадна в очертанията на вратата.

В следващите минути Димитрис Христофи направи пропуск за Кипър, а Йокан Инлер, Харис Сеферович и Иносент Емегара пропуснаха възможности за Швейцария.

Домакините бяха много близко до гол в 33-ата минута, но ударът на Костантинос Макридис срещна лявата греда. До почивката Валон Бехрами се отчете с неточен изстрел за гостите.

В началните минути на втората част Йоан Джуру стреля с глава след центриране на Йокан Инлер, но кълбото не намери рамките на вратата, а в 56-ата минута Димитрис Христофи пробва удар отдалеч, но вратарят на гостите Ян Сомер се справи.

В 63-ата минута Чердан Шакири отправи удар от далечна дистанция, но вратарят на домакините внимаваше и се справи. В следващите минути не се стигна до много чисти голови положения, а в 79-ата Валентин Стокер имаше възможност да отбележи, но не прати кълбото в очертанията на вратата.

3 минути преди края на редовното време Йоргос Ефрем отправи удар към вратата на гостите от границата на наказателното поле, но Ян Сомер отрази изстрела, а Харис Сеферович можеше да отбележи за гостите, но вратарят на Кипър Антонис Георгалидес бе на мястото си и спаси удара на играча на гостуващия тим. В добавеното време на двубоя Ерен Дердийок и Харис Сеферович направиха пропуски за Швейцария. Така мачът завърши наравно 0:0.