3. Класически успех за Челси при визитата си на Хъл

Класически успех за Челси при визитата си на Хъл

Класически успех с 3:0 постигна Челси при визитата си на изненадата във Висшата лига Хъл Сити. Преди този кръг Челси заемаше 2-а позиция в класирането, а тимът на Фил Браун бе трети. Дерби на „Ки Си Стейдиъм” не се получи.

Класически успех с 3:0 постигна Челси при визитата си на изненадата във Висшата лига Хъл Сити. Преди този кръг Челси заемаше 2-а позиция в класирането, а тимът на Фил Браун бе трети. Дерби на „Ки Си Стейдиъм” не се получи. Още в 3-ата минута на мача гостите от Лондон поведоха в резултата. Ашли Коул проби по лявото крило, подаде на Флоран Малуда, след рикошет топката попадна в Франк Лампард, който с изключителен прехвърлящ удар откри резултата. До края на първата част Марлон Кинг имаше възможност да вкара за Хъл, а с пропуски за „сините” се отличиха Малуда, Джо Коул и Анелка. Пет минути след началото на втората част се стигна до неразбирателство между вратаря на Хъл Майхил и централните защитници в тима. От нея се възползва Анелка и направи 2:0. В 73-ата минута игралият отлично Малуда се възползва от отличен пас на Рикардп Карвальо и от близо вкара трети гол за Челси. След постигнатите 3 точки съставът на Луиш Фелипе Сколари има 23 точки в своя актив, докато Хъл остана с 20.