3. Клоп: Това беше лош сезон

Клоп: Това беше лош сезон

Мениджърът на Ливърпул не е доволен от играта на отбора му тази година

Юрген Клоп каза, че Ливърпул е направил най-доброто си представяне за сезона след изразителната си победа с 6:1 срещу Лийдс. Мърсисайдци спряха серия от пет мача без успех във всички състезания по категоричен начин.

Мохамед Салах и Диого Жота се разписаха по два пъти, след като Коди Гакпо даде преднина на Ливърпул, докато резервата Дарвин Нунес довърши противника в последната минута.

„Моментът в мача, на който най-много се насладих, беше 92-ата минута. Вече бе 6:1 и ние загубихме топката и четирима наши играчи се опитват да си я върнат. От гледна точка на контра-пресата това определено беше най-добрият мач, който сме играли този сезон, вероятно също и във владението на топката.

Бяхме спокойни в решаващите моменти, мисля, че второто попадение на Мо Салах беше супер“, заяви Юрген Клоп.

Ливърпул остава на осмо място, с три точки изоставане от местата в Лига Европа, а Клоп каза, че "няма представа къде можем да завършим този сезон".

„Изиграхме наистина лош сезон, но някои неща наистина нямат обяснение. Имахме неприемвливи ситуации, но сега, когато можем да покажем добри изпълнения, разбираме какво е възможно. Просто искам да играем топ футбол и да печелим мачове и ще видим къде ще стигнем“, завърши германецът.