3. Коледно чудо: Юнайтед обърна Вила от 0:2 (ВИДЕО)

Коледно чудо: Юнайтед обърна Вила от 0:2 (ВИДЕО)

Гарначо герой, Хойлунд се отпуши във Висшата лига при 3:2 на "Олд Трафорд"

След 4 мача без отбелязан гол и победа Манчестър Юнайтед зарадва феновете си на Боксинг дей като им подари впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 срещу летящия високо отбор на Астън Вила.

„Червените дяволи“ победиха бирмингамци за трети пореден път и им нанесоха дебютна загуба от 10 срещи във всички турнири, макар че до почивката изоставаха с 2 попадения.

След нея обаче толкова вкара 19-годишният Алехандро Гарначо, а едно добави нападателят Расмус Хойлунд, който не се бе разписвал в английския елит, за да спечелят домакините трите точки и да съберат 31 в своя актив.

Астън Вила остана с 39 на 3-о място във временното класиране, докато Юнайтед вече е 6-и в таблицата.

Началните минути на „Олд Трафорд“ бяха много динамични, но равностойни като атаките следваха и към двете врати, но чисти голови положения липсваха.

Всеки от отборите пропусна по веднъж възможността да се възползва от обещаваща контраатака, за да се стигне до 22-ата минута.

Тогава Астън Вила откри след странен гол от статична ситуация. Капитанът Джон Макгин опита да центрира топката към наказателното поле, но никой не игра с нея и в крайна сметка тя се озова в мрежата на Андре Онана.

Така гостите поведоха на „Олд Трафорд“, а само 4 минути по-късно удвоиха аванса си.

Този път, след един корнер, Клеман Лангле бе оставен непокрит в наказателното поле и свали с топката към Леандер Дендонкер, който отклони с пета и направи резултата 2:0 в полза на Астън Вила.

Манчестър Юнайтед отговори с 2 бързи удара, дело на Бруно Фернандес и на завърналия се сред титулярите Маркъс Рашфорд, който обаче не доведоха до гол, а само до едно спасяване на Емилиано Мартинес.

Последният трябваше да се намесва решително и в 35-ата минута, след нов силен шут на Рашфорд, а секунди след това домакините имаха претенции за дузпа, които останаха неуважени.

Почивката дойде след пропуски на Рашфорд и Гарначо, за да се оттегли Астън Вила с аванс от 2 попадения.

Второто полувреме започна с гол на Манчестър Юнайтед, който обаче бе отменен след намеса на VAR заради засада.

Младокът Гарначо вкара попадение след извеждащ пас на Рашфорд, но се оказа, че е бил пред линията на топката, така че резултатът остана 0:2.

Все пак обаче, само 10 минути по-късно отново Рашфорд подаде към Гарначо, който вкара от движение и този път Юнайтед намали до 1:2 в 59-ата минута.

Секунди след това Онана трябваше да прави спасяване, а впоследствие защитата на Юнайтед се справи с 2 поредни корнера.

В 63-ата минута Гарначо стреля покрай вратата, вместо да потърси Расмус Хойлунд, но в 71-ата се реабилитира, след като отбеляза за втори път в мача.

Той стреля от границата на вратарското поле, а след рикошет топката спря в мрежата на Астън Вила и резултатът бе изравнен – 2:2.

Обратът стана факт в 82-ата минута, когато Расмус Хойлунд вкара от воле, след помощ от капитана Макгин и гредата, за ад реализира първия си гол с екипа на Юнайтед във Висшата лига и да направи резултата 3:2.

Това доведе до неистова радост на „Олд Трафорд“, тъй като гостуващите привърженици скандираха „ще бъдеш уволнен на сутринта“ към мениджъра на домакините преди почивката.

След нея обаче момчетата на нидерландския специалист определено бяха по-добри на терена и в крайна сметка спечелиха заслужено срещата на Боксинг дей.

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 3:2
0:1 Джон Макгин (22)
0:2 Леандер Дендонкер (26)
1:2 Алехандро Гарначо (59)
2:2 Алехандро Гарначо (71)
3:2 Расмус Хойлунд (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Онана, Далот, Еванс, Варан, Уан-Бисака, Ериксен, Мейну, Бруно Фернандеш (к), Гарначо, Рашфорд, Хойлунд;

Мениджър: Ерик тен Хаг;

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Лангле, Диего Карлос, Конса, Дин, Дъглас Луис, Джон Макгин (к), Бейли, Дендонкер, Рамзи, Уоткинс;