3. КОМЕДИЯТА ОТ ГРЕШКИ ПРОДЪЛЖАВА! И Арсенал се издъни за Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" стигнаха само до 1:1 с Брайтън, Челси и Тотнъм ликуват

Арсенал стигна дамо до 1:1 при гостуването си на Брайтън от 37-ия кръг на английската Висша лига. Успехът зарадва Челси и Тотнъм, които вече са сигурни участници в Шампионската лига лига следващия сезон. "Артилеристите" са пети на три точки от четвъртата позиция, която се заема от "шпорите". При първенство в точките се гледа головата разлика, а тази на Арсенал е +20, докато на конкурента им е +28.

Все пак за тима на Унай Емери остава още една възможност да пробият в Шампионска лига. Тя минава през спечелване на трофея в Лига Европа този сезон. "Артилеристите" са на полуфинал и имат аванс от 2:0 след първия мач с Валенсия.

Арсенал можеха да открият резултат срещу Брайтън още във втората минута. Удар на Мхитарян се отби в гредата. В 9-ата минута Обамеянг вкара от дузпа, като това бе 20-ото му попадение във Висшата лига от началото на сезона.

След половин час игра вратарят на домакините Лено за малко да допусне гол директно от ъглов удар, изпълнен от Паскал Грос. Мат Райън пък се справи с шут на Обамеянг малко преди почивката.

След почивката Марч беше изведен зад защитата на Арсенал, но ударът му беше много лек. В 60-ата минута настъпи мигът на Брайтън. Съдията даде отсъди дузпа за нарушение на Гранит Джака. Глед мъри вкара за 1:1.

В 74-ата минута Лаказет пропусна да се разпише, а секунди по-късно негов удар беше отразен от вратаря. Домакините натискаха, а Емери направи тройна смяна, като вкара в игра Коласинак, Иуоби и Гендузи на мястото на Лихтщайнер, Джака и Мхитарян. Въпреки това защитата на Брайтън се справи.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)