3. Контузия на Меси помрачи победата на Барселона с 2:1 над новак (ВИДЕО)

Контузия на Меси помрачи победата на Барселона с 2:1 над новак (ВИДЕО)

Луис Суарес вкара и двата гола срещу Лас Палмас, Неймар изпусна дузпа, но Меси бе сменен още в началото с травма в коляното

Барселона се върна на победния път след 2:1 у дома над новака Лас Палмас в 6-ия кръг, но тревожната новина за каталунците бе контузията в коляното на Лео Меси, която доведе до принудителната смяна на суперзвездата още в 10-ата минута. Иначе Луис Суарес вкара двата гола за шампионите, а Неймар изпусна дузпа през втората част преди Джонатан Виера да вкара само почетен гол за Лас Палмас.

Барселона временно се върна на върха с 15 точки, но с мач по-малко са Реал Мадрид, Селта и Виляреал (по 13 точки), както и Атлетико Мадрид (12).

Отборът на Луис Енрике трябваше да отговори някак на тежката загуба с 1:4 от Селта през седмицата, но „Ноу Камп” бе шокиран от контузията на Меси. В 4-ата минута той излезе на чиста позиция, но притичалият бранител Педро Бигас го удари в коляното. Меси остана около минута на земята, опита да продължи, но изпитваше болка и бе сменен от Мунир ел Хадади в 10-ата минута.

„Блаугранас” имаха нужда от време да се отърсят от шока, но поведоха в 25-ата минута след отлична комбинация. Серхи Роберто нахлу отдясно и центрира на втора греда, където Луис Суарес бе точен с глава за 1:0.

Суарес също стресна домакините като се хвана за рамото малко по-късно, но успя да продължи.

Тер Щеген рискуваше да получи нов гол от огромна дистанция след онзи в Шампионска лига срещу Рома, но успя да се върне и да избие прехвърлящ удар на Виера от над 30 метра.

Барселона успокои мача в 54-ата минута след нова красива комбинация и втори гол. Неймар даде отличен пас вдясно за Мунир, който центрира ниско, Бускетс умело прескочи топката и зад него Луис Суарес оплете в горния ляв ъгъл за 2:0.

Тер Щеген изби удар на Араухо на близката греда, а Неймар надбяга съперник и стреля силно, Хави Варас обаче отрази.

В 64-ата минута Суарес си поигра на 21 в наказателното поле, а Антолин Алкарас необяснимо удари топката с ръка и последва дузпа с жълт картон. Вместо Суарес да получи възможност за хеттрик, зад топката застана Неймар, който изпълни ужасяващо и изкара с метри над целта от бялата точка.

Масчерано виждаше как бележи с мощен шут отдалеч към горния ъгъл, но Варас изби. Точно Масчерано обаче загуби много лесно топката в 88-ата минута, Лас Палмас направи бърза контра, Набил Ел Жар намери Джонатан Виера, който стреля и намали на 2:1 след рикошет в Пике.

До края Барселона леко се поизпоти за крехкия аванс, но успя да го задържи.