3. КОШМАР! Барселона изпусна аванс от 3:0 срещу Селта и си тръгна с една точка (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Каталунците" бяха матирани от Аспас в шестата минута на продължението

Барселона претърпя поредното си крушение през този сезон, след като не успя да спечели гостуването си от 13-ия кръг в Ла Лига на Селта и завърши 3:3. Каталунците изиграха първо полувреме по учебник, вкарвайки три безответни гола, но отпускане след почивката доведе до същия брой голове в тяхната врата.

Двубоят започна двуостро, като Барса успя да вкара още в 5-та минута, с първата си атака в мача. Жорди Алба изведе Ансу Фати, който се справи с вратаря Дитуро, за да даде ранен аванс на гостите.

"Блаугранас" продължиха да са доминантния тим на терена и в 18-та минута те стигнаха до втори гол. След продължителна атака Серхио Бускетс откри пространство на границата на наказателното поле и стреля прецизно, преодолявайки Дитуро за 2:0.

Докато домакините отчаяно се опитваха да се върнат в мача, Барса успя да се възползва от поредната пробойна в защитата им и да стигне до класически аванс. След нова асистенция на Жорди Алба Мемфис Депай се оказа на точното място, за да направи резултата 3:0.

Съвсем малко не достигна на Фати да довърши съперника с четвърто попадение в 38-ата, но шутът му излезе в аут. Точно преди паузата обаче талантливият нападател получи нова травма, заради която беше заменен. Вероятно става дума за разтежение.

В първите минути на второто полувреме домакините започнаха със силен натиск и стигнаха до попадение. След атака по фланга и опасно центриране, Яго Аспас се оказа най-съобразителен и успя да преодолее Тер Стеген за 1:3.

В следващите минути Селта продължи  да е по-активният тим и в 69-та минута домакините си помислиха, че са върнали още един гол. Нолито отбеляза хубав гол, който обаче беше отменен заради игра с ръка.

Само 5 минути по-късно обаче домакините успяха да заплетат сценария още малко на "Байладос". Нолито се възползва от асистенция на Франко Черви, а в този случая нямаше и кой да му пречи по пътя към попадението за 2:3.

Дълбоко в добавеното време домакините взривиха трибуните с третия си гол. Аспас беше намерен в наказателното поле с невероятен пас и посече Тер Стеген за крайното 3:3, което остави Барслеона със 17 точки, докато Селта е 14-ти с 12 пункта.

Селта - Барселона 3:3