3. Кошмарна вечер за Бандаловски и Партизан, край на евромечтите (ВИДЕО)

Кошмарна вечер за Бандаловски и Партизан, край на евромечтите (ВИДЕО)

Аугсбург обърна от 0:1 до 3:1 в Белград и изхвърли Бандата и Божинов от Европа

Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски отпадна от Лига Европа по крайно болезнен начин след домакинска загуба с 1:3 от немския Аугсбург в последното завъртане в груповата фаза.

Бандаловски бе титуляр и всичко изглеждаше розово за „гробарите” след гола на Абубакар Умару в началото, но точно преди почивката корейската резерва Хо-Конг изравни. В началото на втората част Верхег даде аванс на  гостите, Живкович бе изгонен с червен картон, а Раул Бобадия изхвърли Партизан от турнира с гол в 89-ата минута. Валери Божинов изгледа цялата мъка на Партизан от пейката и така и не се появи в игра.

Така Аугсбург взе пълен реванш за загубата с 1:3 у дома и след пълния паритет в преките мачове немците продължават напред с по-добра обща голова разлика (+1 за Аугсбург и -4 за Партизан).

Още в 11-ата минута Йевтович пусна вдясно за Абубакар Умару, вратарят Хитц реши да не излиза и камерунецът му вкара ниско по диагонала за 1:0.

Калсен-Бракен получи тежка контузия в 41-ата минута и бе заменен от корееца Хо-Конг. Точно преди почивката Троховски центрира и точно кореецът изравни, за да внесе смут на стадиона и сред играчите на домакините.

В началото на втората част Верхег изравни след добър пас в дълбочина при атаката на Аугсбург и немците вече водеха с 2:1.

Напрежението се настани в играта на Партизан, а Нинкович тресна напречната греда със силен удар. Андрия Живкович обаче удари съперник с лакът при въздушен двубой и реферът Талявенто го изгони с втори жълт картон.

С 10 души Партизан се окопа пред своята врата, но рухна болезнено в 89-ата минута. Бандаловски се подхлъзна фатално при центриране отляво, топката бе продължена към втората греда и там Раул Бобадия смълча стадион „Партизан” с третия гол за гостите, който изхвърли сърбите и прати напред Аугсбург.

По същото време Атлетик (Билбао) направи обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу АЗ Алкмаар, но допусна изравнителен гол за 2:2 през втортата част и въпреки това спечели групата.