3. КОЙ АКО НЕ ТОЙ? Кристиано Роналдо изведе Юнайтед до паметен обрат срещу Аталанта (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" възкръснаха от 0:2 срещу италианците, за да вземат всичките три точки

Манчестър Юнайтед победи по изключително драматичен начин Аталанта в сблъсък от група "F" на Шампионска лига. "Червените дяволи" сътвориха обрат от 0:2 и победиха с 3:2 на "Олд Трафорд", като големият герой за англичаните отново се казва Кристиано Роналдо.

Отборът на Оле Гунар Солскяер опита да стартира агресивно. Още в третата минута бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят стреля покрай вратата, но бе и в положение на засада. Пресата на “червените дяволи” създаваше проблеми на италианците, но комбинациите на домакините в средата на терена не водеха до точни извеждащи подавания към нападателите.

При втория си опит за атака Аталанта поведе. Прекрасна комбинация в 15-ата минута изведе Дзапакоста отдясно, а той намери Пашалич и хърватинът засече топката към мрежата. Попадението накара играчите на Ман Юнайтед да вдигнат темпото.

Те имаха шанс да изравнят пет минути по-късно. Кристиано Роналдо стигна до аутлинията и центрира. Бруно Фернандеш не успя да нанесе удар с глава, но топката стигна до Фред, който от отлична позиция стреля силно, но в обсега на вратаря и Мусо отрази удара.

Последваха още няколко атаки на домакините и удари на Бруно Фернандеш, който бе блокиран, и на Роналдо, който не бе голям проблем за вратаря на италианците. В 29-ата минута защитата на Юнайтед отново бе преодоляна и то по елементарен начин. След ъглов удар Демирал бе оставен непокрит и засече топката с глава и удвои аванса на гостите.

В края на първото полувреме “червените дяволи” на три пъти пропуснаха да намалят резултата. Първо Рашфорд бе изведен зад защитата. Английският национал се забави и позволи на Демирал да го настигне. Турският бранител се намеси блестящо и изби топката. Секунди по-късно Фред проби в наказателното поле и стреля от добра позиция, но топката мина покрай лявата греда на Мусо. В добавеното време Рашфорд получи шанс да стреля, а след неговия удар топката се удари в горната греда.

Отборът на Солскяер стартира агресивно втората част, но нямаше и друг избор. Кристиано Роналдо имаше прекрасна възможност да се разпише в 48-ата минута, когато бе изведен от сънародника си Бруно Фернандеш. Роналдо обаче стреля в тялото на Мусо. Домакините обаче имаха по-голям контрол върху случващото се на терена и играеха на по-високо темпо.

“Червените дяволи” си върнаха надеждите за обрат в 53-ата минута. Бруно Фернандеш великолепно изведе Рашфорд, който прати топката в далечния ъгъл покрай Мусо и намали на 1:2. Попадението вдъхнови и феновете на “Олд Трафорд”, които нямаха много поводи за радост преди почивката. Натискът на домакините продължи, а италианците изпитваха проблеми.

В 59-ата минута Ман Юнайтед се размина с изравнителен гол. Центриране на Грийнууд и рикошет пратиха топката към Мактоминей, тя се удари в коляното му и се заби в гредата. След това Аталанта за кратък период спря натиска на съперника и запази владеене на топката, но в 64-ата минута Мусо трябваше да прави отлично спасяване след удар на Роналдо. В търсене на обрата Солскяер пусна в игра Пол Погба, който замени Мактоминей, и Едисон Кавани, който влезе на мястото на Рашфорд, който малко преди това изпитваше някакви болки.

Аталанта успя да организира първа сериозна атака след почивката чак в 70-ата минута, но с нея можеше да реши мача. Влезлият като резерва Дуван Сапата получи топката в наказателното поле, отлично се справи с Линдельоф и стреля, но в крака на Де Хеа. Топката стигна до Малиновски, който отправи хубав удар, но отново испанският вратар бе непреодолим.

Отборът на Солскяер стигна до изравняване в 75-ата минута. След бързо изпълнение на ъглов удар, което не доведе до нищо, топката се озова в Бруно Фернандеш, който опита да центрира ниско, защитниците на италианците пропуснаха кълбото и то стигна до Хари Магуайър. Капитанът на домакините завърши като нападател с нисък и прецизен удар.

Пълният обрат бе факт в 81-ата минута, а авторът на следващия гол бе рекордьорът по попадения в Шампионската лига. След центриране на Шоу Кристиано Роналдо се извиси и с прекрасен удар с глава насочи топката долния десен ъгъл на Мусо, за да накара “Олд Трафорд” да избухне.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Уан-Бисака, Фред, Мактомини, Грийнууд, Бруно Фернандеш, Рашфорд, Роналдо

Аталанта: Мусо, Меле, Паломино, Коопмайнерс, Муриел, Фройлер, Де Рон, Демирал, Иличич, Запакоста, Пашалич

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1