3. Кръгът в „Ла Лига“ започна с голово шоу (ВИДЕО)

Кръгът в „Ла Лига“ започна с голово шоу (ВИДЕО)

Новакът Жирона разби Алмерия с 6:2

Новакът Жирона записа най-резултатната си победа през сезона, след като разби с 6:2 гостуващия Алмерия в първия мач от XXII кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Домакините решиха всичко още преди почивката с 4 безответни попадения, а след паузата съперниците си размениха по 2 попадения.

Валентин Кастелянос откри в 8-ата минута, а в 34-ата Виктор Цяганков удвои. Ридриго Рикелме оформи класиката още в 36-ата, докато в 43-ата Хави Ернандес бе точен за 4:0.

След паузата се разписаха 4 резерви. Влезлите от пейката Рамазани (66) и Билал Туре (81) реализираха за Алмерия, а за Жирона вкараха Иван Мартин (77) и Кристиан Стуани (79).

Така Жирона събра 27 точки и взе реванш за загубата от гостите по-рано през сезона, докато Алмерия остана без успех далеч от дома с 22 пункта от 22 мача.