3. Крал Меси върна Барса на върха с разгром над Селта (СНИМКИ+ВИДЕО)

Крал Меси върна Барса на върха с разгром над Селта (СНИМКИ+ВИДЕО)

Каталунците разбиха Селта с 5:0 и отново са първи в Испания

Барселона победи като домакин Селта Виго с 5:0 и се върна на върха в Ла Лига, след като Реал ги измести от там за няколко часа по-рано през деня. Над всички на Камп Ноу за пореден път бе Лионел Меси, който заби два гола и даде още толкова асистенции.

Каталунците доминираха през цялата среща, като още до 15-та минута можеха да водят с 2:0 след страхотни удари на Меси и Неймар. Първият гол дойде пет минути по-късно, когато Меси пое малко след центъра, проби мощно към наказателното поле, елиминирайки двама по пътя си, и с хубав удар по земя заби топката в долния ляв ъгъл.

След продължилата обсада на вратата на Виго, Неймар удвои в 40-та минута, когато Меси го изведе сам срещу вратаря в наказателното поле и бразилецът копна ефектно топката, прехвърляйки стража на гостите.

Нещата не се промениха след почивката и Барса продължи да мачка по всички линии съперника си. В 57-та минута резултатът вече беше класически, след като Ракитич вкара отблизо, възползвал се от лошо поемане на топката в наказателното поле на Рафиня. Четири минути по-късно и Умтити отбеляза името си на таблото, след като засече перфектно остро подаване на Меси отляво.

В 64-та минута отново аржентинската звезда на Барса бе в прегръдките на съотборниците си. Лео проби отдясно, навлезе към вътрешността на наказателното поле и след като елиминира двама защитници, прати не толкова силен, но точен удар в десния ъгъл на Селта за 5:0.

Така Барселона събра 70 точки и е на една пред Реал Мадрид, докато Селта е 10-ти с 35.