3. "Кралете" превзеха „Местайя” в луд мач с 5 гола и 9 жълти картона (видео)

"Кралете" превзеха „Местайя” в луд мач с 5 гола и 9 жълти картона (видео)

„Белия балет” надделя с 3:2 над Валенсия и отново е на върха в Испания, на 3 т. пред шампиона Барселона

Реал (Мадрид) записа 11-а поредна победа във всички състезания, след като спечели с 3:2 визитата си на Валенсия от 12-ия кръг на испанската „Ла Лига”.

По този начин „Белия балет”, който игра с резервния си червен екип на негостоприемния стадион „Местая”, успя отново да се откъсне с три точки на върха в класирането пред шампиона Барселона.

Срещата бе изпъстрена с цели девет жълти картона, като седем от тях бяха показани на футболисти на гостите.

„Кралския клуб” започна двубоя изключително силно и домакините удържаха на темпото точно 20 минути, след които вече се намираха в ролята на догонващи в резултата.

Първото попадение в сблъсъка бе дело на френския нападател на столичани Карим Бензема, който десетина минути по-рано бе пропуснал от изгодна позиция.

В 20-ата минута обаче бившият стрелец на Олимпик Лион не пропусна да се разпише след отлично изпълнен пряк свободен удар от Хави Алонсо.

Буквално в следващата атака Реал вкара и втори гол чрез Кедира, но той бе отменен заради засада.

Така първото полувреме приключи при резултат 1:0 в полза на „Белия балет”, а през второто полувреме „прилепите” се опитаха да отговорят на предизвикателството.

Голмайсторът им Роберто Солдадо, който е юноша именно на Реал (Мадрид), обаче пропусна две добри възможности за гол, а в 72-ата минута Серхио Рамос отбеляза с глава за 2:0 в полза на лидерите във временното класиране.

Само три минути по-късно обаче Солдадо все пак се разписа и намали преднината на водения от Жозе Моуриньо тим, но след още 4 Кристиано Роналдо вкара „дежурното” си попадение и отново даде аванс от две попадения на столичани.

След нови четири минути обаче Роберто Солдадо отново даде надежди на „лос че” за благоприятен изход на срещата, но в крайна сметка те не се оправдаха, тъй като третото му попадение в мача, паднало в 89-ата минута, бе отменено заради засада.

Така Валенсия прекъсна отличната си поредица от четири поредни победи, стартирала през месец октомври.

Със спечелените три точки Реал (Мадрид) отново е едноличен лидер в Примера с 31 в своя актив, докато Валенсия остана на трета позиция в подреждането с 24 пункта от 12 изиграни мача.