3. "Кралете" свалиха Атлетико на земята, Реал с единия крак на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Анхел Ди Мария бе ключът към успеха над лидера в Ла Лига с 3:0 на "Бернабеу" навръх рождения ден на Роналдо

Реал (Мадрид) разнищи своя градски съперник Атлетико (Мадрид) с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" в първа полуфинална среща в турнира за Купата на Испания. Пепе, Хесе Родригес и Ди Мария наказаха лидера в Примера, като аржентинското крило бе над всички с две асистенции и автогол на Миранда след негов удар.

Реваншът е следващия вторник (11 февруари) на "Висенте Калдерон", а освен тежката задача да навакса три чисти гола, Атлетико ще трябва да се справя и без своята голяма звезда Диего Коща, който тази вечер получи жълт картон и пропуска реванша заради наказание.

Кристиано Роналдо започна като титуляр навръх 29-ия си рожден ден, но Гарет Бейл беше извън групата с контузия. От другата страна Давид Вия също беше аут заради травма, а Диего направи повторен дебют като титуляр за „дюшекчиите”.

Първите 45 минути не оправдаха високите очаквания и макар Реал да поведе заслужено, качеството на игра беше ниско.

Икер Касияс, който традиционно пази в турнира за Купата на Краля, направи първото спасяване след удар с глава на Арда Туран след 13 минути игра.

4 минути по-късно „кралете” поведоха. Роналдо вдигна публиката на крака с финтове на място на левия тъч, Ди Мария получи и чукна за Пепе, който напредна и стреля, ударът рикошира в Миранда и заблуди Тибо Куртоа за 1:0.

След гола Пепе побърза първи да си заработи жълт картон, а Диего последва примера му педи Куртоа да избие удар на Хесе Родригес. Роналдо бе почти незабележим и не се отчете с нещо повече от два неточни изстрела от дистанция.

На почивката Диего Симеоне извади Диего и пусна Кристиан Родригес. Това раздвижи играта на Атлетико, но когато Реал привикна с новостите в играта на съперника, домакините пак поеха контрола над срещата.

В 57-ата минута Анхел Ди Мария отлично изведе Хесе Родригес с пас между краката на Родргигес и Хесе веднага промуши под тялото на Куртоа за 2:0.

Диего Коща се изнерви и в 61-ата минута получи жълт картон, което го вади от реванша заради наказание.

След втория гол Реал натика градския съперник в неговата половина, но точно в тези минути Атлетико изпусна най-добрия си шанс. Първо Пепе едва не вкара с коляно, но топката излезе в аут, а после Диего Годин преодоля Касияс след удар с глава, но Модрич изчисти с крак от голлинията.

„Дюшекчиите” продължиха да нямат късмет. В 73-ата минута Ди Мария стреля и след нов рикошет, този път в Миранда, топката отново се оплете зад Тибо Куртоа – 3:0.

До края белгийският страж предотврати разгром като спаси удар на Роналдо и добавка на иско, а после Мората стреля неточно след пас на Кристиано.

Диего Симеоне изпусна нервите си в края и съдията Клос Гомес му показа жълт картон в една рядко срещана гледка по футболните терени.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм