"Кралския клуб" с четвърта победа в Ла Лига от началото на сезона (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се наложи с 2:0 над новака Селта в мач от 9-ия кръг на испанското първенство

Испанският шампион Реал (Мадрид) постигна четвърта победа в Ла Лига от началото на сезона, след като днес се наложи с 2:0 като домакин на новака Селта в мач от 8-ия кръг на първенството на Испания. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу”, а „белия балет” водеше с 1:0 на почивката, след като Гонсало Игуаин бе успял да даде аванс на домакините в 11-ата минута. Крайното 2:0 оформи Кристиано Роналдо от дузпа в 67-ата минута.

Иначе „кралския клуб” заслужено се добра до трите точки, след като създаде куп положения за отбелязване на гол пред вратаря на гостите – Серхио Алварес. Селта пък нямаше много шансове в мача и така и не съумя да отбележи попадение във вратата на Икер Касияс.

Реал започна активно двубоя и след няколко интересни ситуации пред вратата на Селта, успя да излезе с гол напред в 11-ата минута, когато Гонсало Игуаин се разписа след страхотен изстрел с левия крак. Силните изяви на домакините продължиха и в следващите минути и се стигна до още няколко опасности пред Серхио Алварес, които обаче не доведоха до попадение. В 38-ата минута Кристиано Роналдо бе близко до гол, но ударът му от границата на наказателното поле срещна гредата.

”Белия балет” продължиха с доброто си представяне и през втората част, а в 66-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Густаво Сабрал срещу Месут Йозил в наказателното поле. Зад топката застана Кристиано Роналдо и с точно изпълнение покачи на 2:0. До края на срещата домакините имаха още няколко добри възможности пред Серхио Алварес, но не се стигна до нов гол и по този начин „кралския клуб” спечели мача с 2:0.

След този успех Реал вече има актив от 14 точки и заема 4-ото място във временното подреждане. Селта е на 13-ата позиция с 9 пункта.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"