3. Креспо смени Божо и класира Парма на ¼-финал за три минути

Креспо смени Божо и класира Парма на ¼-финал за три минути

Аржентинският бранител на Фиорентина Марио Алберто Сантана се разписа в 114-ата минута, но Креспо вкара два за три минути и така класира Парма за ¼-финалите на надпреварата

Парма отстрани драматично Фиорентина от турнира за купата на Италия, след като стигна до пълен обрат с 2:1 в продълженията на домакинството си от 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Българският национал Валери Божинов започна като титуляр срещу един от бившите си тимове и остана на терена до 81-вата минута, когато бе заменен от аржентинския ветеран Ернан Креспо, който се превърна и в герой за "пармалатите".

През времето, в което Божо бе на терена, си пролича голямо старание в действията му, но той така и не успя да се разпише сред голмайсторите, макар на няколко път да бе близо до това.

Най-доброто положение, отрило се пред него, бе в 71-вата минута. Тогава той технично изведе своя партньор в атаката Себастиан Джовинко, а бившият нападател на Юве бе спрян непозволено от Мишеле Кампоресе, за което бранителят на „виолетовите” стана и единственият футболист, който получи жълт картон в мача.

Божинов се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар и насочи добре топката, но тя се отби от негов съотборник и излезе в аут.

След излизането на Божинов двата отбора вече започнаха да мислят повече за своя ариергард, а това логично доведе до продължения.

В тях аржентинският бранител на ”виолетовите” Марио Алберто Сантана, който се появи на терена в 99-ата минута, откри резултата в 114-ата минута, но смяната на Валери Божинов имаше последната дума в срещата.

Креспо възстанови равенството само две минути по-късно, а в 118-ата оформи крайното 2:1 в полза на Парма и класира тима за фазата на ¼-финалите.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс